Хочете заблокувати трекери сторонніх розробників на своєму телефоні Android? Ця функція від DuckDuckGo може допомогти в цьому. Ось як її ввімкнути.

DuckDuckGo починався як пошукова система, орієнтована на конфіденційність. Очевидно, він мав (і досі має) серйозну конкуренцію з Google. Але компанія, що стоїть за пошуковою системою, не задовольнилася лише пропозицією однієї послуги, і незабаром почала створювати веб-браузер. Зазначений веб-браузер був побудований з нуля, щоб бути таким же орієнтованим на конфіденційність, як і пошукова система.

Читайте також: Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Першою платформою, яка отримала браузер DuckDuckGo, був Android, і хоча я не використовую його як свій мобільний браузер, є одна функція, від якої я повністю залежу. Ця функція називається App Tracking Protection і блокує трекери сторонніх розробників, які ховаються у встановлених програмах. Це вірно, відстеження відбувається не лише у веб-браузері, а й у будь-якій програмі, яку ви встановили.

У сучасному світі постійних вторгнень у конфіденційність і загроз безпеці ви захочете заблокувати будь-який тип відстеження. Після встановлення DuckDuckGo і ввімкнення захисту від відстеження додатків я отримую досить постійний потік блокування відстеження, коли програма не використовується або навіть якщо вона не відкривалася тижнями чи місяцями.

Крім того: Електронну адресу DuckDuckGo для захисту конфіденційності тепер може зареєструвати кожен

Ось приклад: протягом останніх 5 годин DuckDuckGo App Tracking Protection заблокував наступне:

  • 120 спроб стеження з програми Discogs.
  • 12 спроб відстеження з програми Bitwarden.
Ваші програми Android стежать за вами. Ось як їх зупинити
За останню годину DuckDuckGo заблокував спроби відстеження двох програм

DuckDuckGo блокував кожну з цих спроб, і мені не потрібно було нічого робити. Оскільки ці спроби відстеження заблоковано, програми (і компанії, які за ними стоять) не можуть відстежувати мою поведінку, коли я використовую програму чи не використовую її. А враховуючи, що компанії часто відстежують вас через програми, якими вони навіть не володіють, потреба в такому захисті конфіденційності зростає.

Читайте також: 5 швидких порад щодо покращення безпеки телефону Android прямо зараз

Ви також можете насолоджуватися такою приватністю. Однак є одне застереження. Захист від відстеження додатків деякий час був у бета-версії. Однак, на відміну від першої появи цієї функції, вам більше не потрібно отримувати запрошення до програми, оскільки вона доступна для всіх користувачів.

Давайте встановимо DuckDuckGo на Android і ввімкнемо функцію App Tracking Protection.

Як додати захист від відстеження програми

Що вам знадобиться: Єдине, що вам знадобиться, це пристрій Android і дійсний обліковий запис Google (щоб ви могли використовувати Google Play Store для встановлення програмного забезпечення).

1. Відкрийте магазин Google Play

Перше, що потрібно зробити, це увійти на свій пристрій Android і відкрити Google Play Store із панелі програм.

2. Встановіть DuckDuckGo

Знайдіть DuckDuckGo у магазині Google Play, торкніться запису, а потім торкніть «Встановити».

Після завершення інсталяції ви повинні знайти програму DuckDuckGo у ящику програм. Торкніться панелі запуску, щоб відкрити програму.

3. Знайдіть App Tracking Protection

Відкривши програму, торкніться меню (три вертикальні кнопки у верхньому правому куті) і виберіть «Налаштування» у спливаючому меню. Прокрутіть униз меню налаштувань і торкніться «Захист від відстеження додатків».

4. Увімкніть захист від відстеження програми

Увімкніть захист від відстеження додатків, торкаючись повзунка «Увімк./Вимк.», доки він не перейде в положення «Увімк.».

Ваші програми Android стежать за вами. Ось як їх зупинити
На Pixel 6 Pro увімкнено захист від відстеження програм

5. Увімкніть підключення VPN

Після цього вам буде повідомлено, що VPN-з’єднання буде встановлено. Це не справжнє з’єднання VPN, але ваш пристрій Android розпізнає його як таке. Це безпечно і нормально. Коли буде запропоновано, торкніться OK.

Ваші програми Android стежать за вами. Ось як їх зупинити
Щоб захист від відстеження додатків працював, потрібно дозволити з’єднання VPN

У цей момент ви можете сісти, розслабитися та насолоджуватися додатковим захистом, який пропонує DuckDuckGo. Ви отримуватимете сповіщення кожного разу, коли програму відстеження буде заблоковано, і ви будете здивовані тим, як часто це відбувається.

Джерело: ZDNet