“ВКонтакте” зливає інформацію про своїх користувачів

Інформацію щодо діяльності росіянки Марії Мотузної передала співробітникам ФСБ соціальна мережа “ВКонтакте”. Про це пише Lb.ua.

Мешканку російського міста Барнаул (Алтайський край) правоохоронні органи Росії звинувачують у екстремізмі за публікацію мемів у даній соцмережі.

У якості доказу “зливу” інформації Марія Мотузна опублікувала у себе у Твітері матеріали справи, з яких видно, що адміністрація соцмережі “ВКонтакте” передала слідчим інформацію про IP-адреси, з яких заходили на сторінку; зміни паролів; зміни прикріпленого номера телефону; зміни імені та прізвища користувача; звернення до служби підтримки соцмережі; блокування сторінки за спам.

Прес-служба “ВКонтакте” повідомила виданню “Сибір.Реалії”, що соцмережа “зобов’язана” надавати правоохоронним органам необхідну інформацію в рамках закону. У компанії підкреслили, що в запиті правоохоронних органів не розкриваються конкретні обставини справи. “Ми ніколи не знаємо, запитують у нас дані на серійного вбивцю чи у справі “за мем”, – заявили “ВКонтакте “.

Марія Мотузна, в мережі зареєстрована як Марія Фролова, 25 липня отримала повістку до суду через публікацію картинок в мережі, їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, що в Україні соціальна мережа “ВКонтакте” заборонено за рішенням РНБО.