З часом будь-який смартфон працює повільніше. Навіть якщо ми стежимо за своїми гаджетами, погіршення роботи рано чи пізно може статися. І в цьому випадку зовсім не обов’язково відкривати магазин додатків. Можливо обійтися своїми силами і змусити телефон працювати так само швидко, як в той момент, коли Ви тільки вийняли його з коробки, пише AndroIdinsider.
Щоб “оновити” старий пристрій, для початку спробуйте зробити кілька нескладних маніпуляцій:
Видаліть непотрібні додатки
Непотрібні додатки можуть бути також серед попередньо встановлених. Деякі з них вже втратили свою актуальність і цілком можуть бути видалені. Вони займають місце як у вбудованому сховищі, так на екрані додатків. Крім безладу вони ще й можуть погіршувати індексацію пошуку, роблячи його більш повільним. Можна самостійно подивитися, якими програмами Ви користуєтеся найменше, а можна скористатися спеціальними утилітами. Наприклад, утиліта Google Files. Вона покаже, які з додатків не використовувалося більше 4 тижнів і надасть список, завдяки якому всі непотрібні програми можна буде видалити.
Слідкуйте за додатками, які розряджають батарею
Багато програм “працюють навіть, коли не працюють”, відстежуючи геолокацію або інші параметри. Для цього в налаштуваннях батареї подивіться скільки “з’їдає” енергії та чи інша програма. Також можна зайти в розділ “Мережа та Інтернет” і промоніторити там вихідний і вхідний трафік.
Позбавтеся від дратівливих повідомлень
Push-повідомлення – це дуже зручно, але вони сильно впливають на продуктивність. Більшість додатків передають Вам оповіщення, які навіть не потрібні. До того ж вони ще й відволікають. Залиште тільки найважливіші, решту можна сміливо відключити. Ви все одно побачите значок на іконці програми, коли розблокуєте пристрій.
Очистіть сховище файлів
Більшість смартфонів сьогодні мають від 32 гігабайтів пам’яті і більше, за винятком деяких бюджетних телефонів, які все ще мають 16 гігабайт. Крім цього, багато смартфонів мають синхронізацію з хмарним сховищем. Ось туди і можна відправити більшість файлів. Наприклад, туди можна завантажувати фотографії. Для цього стануть у нагоді найрізноманітніші сервіси типу Google Photos, DropBox або OneDrive. З ними на Вашому телефоні буде більше вільного місця, та й фото завжди будуть під рукою.
Користуйтеся “полегшеними” версіями додатків
Багато програм на зразок Facebook і Twitter мають і Lite-версії. І для стареньких телефонів це справжній порятунок. Вони набагато менше завантажують систему.
Перевірте налаштування анімації
Анімація переходів і відкриття додатків – це дуже красиво, але вона використовує системні ресурси. Обмеживши деякі функції анімацій Ви здивуєтеся, на скільки швидше будуть відкриватися і працювати програми.
До речі, якщо Вашому смартфону вже не один рік, це ще не є показником того, що його варто змінити. Cybercalm пропонує Вашій увазі статтю: Як визначити, що смартфон варто змінити на новий.