Соціальні мережі і електронні сервіси – місця, де на легковажних користувачів полює чимало інтернет-шахраїв. Вони шукають уразливі паролі та підключення, щоб зламати їх та використати Вашу персональну чи службову інформацію. Електронні пристрої – це найбільше джерело інформації про Вас, тож подбайте про власну кібербезпеку.
Безпека електронних пристроїв:
- Регулярно оновлюйте системи захисту Ваших пристроїв.
- Систематично робіть резервне копіювання важливих файлів.
- Встановіть режим конфіденційності та безпеки для вебсайтів.
- Під час оплати в інтернеті звертайте увагу на електронну адресу: “https://” – це означає, що сайт вживає додаткові заходи для безпеки своїх клієнтів; “http://” – посилання не є безпечним.
- Не використовуйте службові електронні скриньки для приватного листування.
- Скануйте перед підключенням USB та інші зовнішні пристрої на наявність шкідливих додатків і вірусів.
Безпечне підключення до Wi-Fi
Безкоштовне підключення до Wi-Fi у публічних місцях часто відбувається без введення паролів. Це робить Ваш пристрій уразливим для зламу.
Під час входу до мережі Wi-Fi використовуйте лише ті точки доступу до Wi-Fi, які мають протоколи безпеки для захисту бездротового з’єднання WPA чи WPA-2.
Оптимальний варіант – користуватись особистим Wi-Fi модемом або здійснювати вхід в Інтернет за передплаченим пакетом послуг мобільного оператора.
Вимикайте функцію «Автоматичного підключення до Wi-Fi».
Захист смартфону від програм-шпигунів
Більшість шпигунських програм “вшиваються” саме в мобільні додатки. Коли Ви встановлюєте їх на смартфон, то власноруч дозволяєте зчитати Вашу геолокацію, список контактів, екаунти у соцмережах та поштові скриньки.
Встановлюйте додатки лише з офіційних та перевірених сервісів: Chrome Store, Add-ons та Play Market для Android, App Store для OS.
Не дозволяйте операційній системі смартфона (планшета, ПЕОМ) автоматично встановлювати додатки з невідомих джерел.
Періодично видаляйте додатки, якими не користуєтеся.
Безпека електронного листування
Якщо зловмисники “зламають” Вашу електронну пошту, вони можуть спробувати змінити паролі, отримати доступ до особистих фотографій та відео, розсилати спам від вашого імені.
Увімкніть двофакторну автентифікацію за допомогою мобільного пристрою. Якщо стороння особо спробує отримати пароль до вашої поштової скриньки, Ви автоматично отримаєте SMS-повідомлення про несанкціонований вхід.
Встановіть надійний пароль і не використовуйте для його відновлення російські сервіси “Yandex.ru”, “Mail.ru”.
Не відкривайте на пристроях вкладення підозрілих листів, що мають такі розширення як “.exe”, “.bat”, “.cmd”, “.vbs”, “.docm”, “.xlsm” тощо.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, чутки виявилися правдою: Apple поступово відходить від Intel і віддає перевагу власним процесорам – Apple Silicon ARM. Варто зауважити, що цей процес несе у собі певні зміни для всіх користувачів Mac. Наприклад, з’явиться можливість власного запуску програм iOS та iPadOS в системі macOS.
У версії macOS 11 Big Sur, запланованої до виходу восени нинішнього року, компанія Apple видалить можливість встановлення конфігурації профілю macOS із командного рядка.