Apple і Google поділилися своїми планами щодо підтримки додатків для відстеження поширення COVID-19 і змінили деякі розділи безпеки.

В оновленому FAQ компанії розповіли про використання “ідентифікатора, що зберігає конфіденційність” – рядки випадкових чисел, які не прив’язані до особистості користувача і змінюються кожні 10-20 хвилин для додаткового захисту. Попередній план полягав в тому, щоб ключ був пов’язаний з кожним пристроєм.

За словами компаній, вони внесли зміни після консультацій з державними та медичними установами по всьому світу. Компанії також пояснили, що призначена для користувача інформація ніколи не потрапить до органів громадської охорони здоров’я, поки людина не отримає позитивний результат тесту на COVID-19 і не дасть свою згоду.

Як повідомили в Apple і Google, їх система буде випущена в два етапи. На першому етапі буде випущений білий список API для влади в кожній країні. Отримувати схвалення на основі певного набору критеріїв, розроблених для забезпечення того, щоб вони адміністрували тільки спільно з органами охорони здоров’я і відповідали вимогам конфіденційності і захищали призначені для користувача дані.

На другому етапі буде встановлено програмне забезпечення на рівні операційної системи. Apple сподівається, що це посприяє широкому впровадженню програми для відстеження поширення COVID-19, яке необхідно для успішної боротьби з пандемією.

Повний текст знаходиться ТУТ.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ЗРОБИТИ ВАШУ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЮ МАКСИМАЛЬНО БЕЗПЕЧНОЮ? ПОРАДИ

ЩО КРАЩЕ – “ВИМКНУТИ” ЧИ “ПЕРЕЗАВАНТАЖИТИ” КОМП’ЮТЕР? ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ

ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?

АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ

Нагадаємо, облікові записи 20 мільйонів користувачів були опубліковані в Інтернеті. Хакер, який скоїв злочин, стверджує, що він може опублікувати ще 19 мільйонів.

Також у пристроях для моніторингу та контролю системи “розумного дому” були виявлені серйозні уразливості. Ці системи використовуються у тисячах будинках та в невеликих офісах у всьому світі. Однак через роботу більшості співробітників вдома уразливості в таких системах можуть стати потенційним вектором атак на підприємства.

Зверніть увагу, що Гголосові помічники Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri та Microsoft Cortana протягом останніх років стали надзвичайно популярними. Однак, через те, що вони досить часто активуються випадково, навіть якщо користувачі не вимовляли спеціальні фрази, постало питання безпеки та конфіденційності цифрових асистентів.

Кожен користувач Інтернету має хоч аб один обліковий запис у соціальних мережах. І злам екаунта, його блокування чи несанкціонований доступ зловмисників може стати для власника справжньою трагедією. Як зарадити цьому та розпізнати втурчання у Ваш обліковий запис, читайте тут.

Окрім цього, більшість користувачів вважають, що використання складного PIN-коду та біометричних даних забезпечує всебічний захист месенджерів. Однак приклади поширення шкідливого програмного забезпечення через месенджери свідчать про  “прогалини” у безпеці. Як не стати жертвою зловмисників та зменшити ризики несанкціонованого доступу до профілю, дізнайтесь зі статті.