Спам може бути не лише в електронній пошті. Зловмисники вигадали, як атакувати й інші сервіси. Наприклад, Google Календар не захищений від спамерських розсилок. Тому Ви будете змушені діяти самостійно.
Google здавна бореться зі спамом – у скриньку на Gmail практично не потрапляють розсилки, на які Ви не підписувалися. Проте із вдосконалення механізмів блокування спаму самі спамери також вдосконалювали свої тактики. Щоб обійти обмеження Gmail, вони вигадали використовувати Google Календар, який не вміє самостійно блокувати подібні розсилки.
Спам проникає в Календар через механізми синхронізації з Gmail, який дозволяє розсилати запрошення на різного роду заходи. Спамери користуються цим і роблять розсилки не в форматі листів, а в форматі запрошень. В результаті спам проникає відразу в Календар, минаючи поштову службу, яка могла б його заблокувати. Але це зовсім не означає, що зі спамом не можна боротися.
Як заблокувати спам в Google Календарі зі смартфона?
- Відкрийте програму Google Календар і перейдіть в бічне меню.
- Прокрутіть список доступних параметрів вниз і відкрийте “Налаштування”.
- Тут перейдіть в “Події з Gmail” і вимкніть отримання запрошень – переведіть перемикач в неактивну позицію.
Найчастіше мобільна і веб-версії Google Календаря можуть не обмінюватися налаштуваннями (особливо, якщо Ви їх не синхронізували), тому не буде великої шкоди, якщо Ви вимкнете “Події” в кожній з них окремо.
Як позбутися спаму у веб-версії Календаря?
1. Перейдіть у веб-версію Google Календаря.
2. Натисніть на піктограму “Налаштування” у правому верхньому кутку інтерфейсу.
3. Звідси перейдіть в “Події” – “Автоматично додавати запрошення” і активуйте параметр “Ні, показувати лише запрошення, на які вже відправлена відповідь“.
4. Потім перейдіть у вкладку “Події з Gmail” і відключіть параметр “Автоматично додавати події з Gmail в мій календар“.
Якщо Ви виконаєте всі кроки з цієї інструкції, спаму в Календарі більше не буде. Однак варто розуміти, що таким чином Ви позбавляєте знайомих і колег можливості запрошувати Вас на реальні заходи.
Нагадаємо, що програми Microsoft Paint та WordPad перестануть бути обов’язковими після оновлення Windows 10 Spring 2020 року.
Також Google збільшила кількість часу, який необхідний новій програмі Android, щоб пройти процедуру затвердження Play Store.
Стало відомо, що Google впроваджує нову ініціативу Privacy Sandbox, у рамках якої розробляється новий набір відкритих стандартів. За їх допомогою Google прагне створити баланс між конфіденційністю користувачів і бажанням рекламних компаній відстежувати їх.
Окрім цього, Linux Foundation, Microsoft, Google, Alibaba, Arm, Baidu, IBM, Intel, Red Hat, Swisscom і Tencent підписали угоду про створення консорціуму щодо захисту конфіденційності даних.
У операторів ботнету Neutrino з’явилася нова тактика. За їх словами, вони вже більше року атакують web-оболонки інших кіберзлочинців і заражають їх сервери.
Зверніть увагу, в Microsoft виявили незвичайну фішингову кампанію, в якій використовуються кастомні сторінки з помилками 404. Таким чином зловмисники намагаються обманом змусити потенційних жертв видати свої облікові дані.
Cisco попередила про доступність експлойтів для трьох уразливостей в пристроях Cisco Small Business 220 Series Smart Switches, виправлених на початку серпня. Компанія також виправила більше 30 критичних і небезпечних уразливостей, виявлених в її програмному забезпеченні.