Керуючий директор Google Australia Мел Сільва погрожує заблокувати пошукову систему з Австралії, а Facebook – заблокувати новини в стрічці соціальної мережі для всіх австралійських користувачів, якщо влада Австралії прийме кодекс для гравців медіаринку, що змушує компанії платити австралійським ЗМІ за розміщення новинного контенту.

Таким чином існує ризик, що 19 млн австралійців, які використовують Google щомісяця, більше не зможуть використовувати пошукову систему, а 17 млн ​​користувачів Facebook в Австралії не зможуть бачити або розміщувати будь-які новинні статті в соціальних мережах.

Обидві компанії виступили проти кодексу, що знаходиться в цей час на розгляді парламенту. Законопроект зобов’язує технологічні компанії платити австралійським ЗМІ за розміщення новинного контенту на своїх платформах. Законопроект змусить корпорацію платити за посилання на певні ЗМІ, незважаючи на те, що вони вже отримують безкоштовний для користувача трафік від Google.

Google запропонувала альтернативне вирішення питання: укласти з австралійськими ЗМІ угоду на базі сервісу Google News Showcase, яка передбачає виплати за новинний контент. У вирішення проблеми компанія має намір вкласти $ 1,3 млрд протягом трьох років.

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон (Scott Morrison) заявив на прес-конференції в Брісбені, що уряд не буде реагувати на загрози.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.