Google покращує Пошукову систему. У вівторок на I/O, щорічній конференції Google для розробників, компанія оголосила про нові великі зміни в домінуючій пошуковій системі на основі штучного інтелекту.
Завдяки новим функціям Google позиціонує Пошук як щось більше, ніж просто спосіб пошуку веб-сайтів. Натомість компанія хоче, щоб люди використовували її пошукову систему для безпосереднього отримання відповідей і допомоги у плануванні подій та мозковому штурмі ідей.
“Завдяки генеративному штучному інтелекту в Пошуку можна робити більше, ніж ви могли собі уявити, – написала Ліз Рід, віце-президент і керівник Google Search, у своєму блозі. “Тож ви можете запитувати все, що вам спадає на думку, або все, що вам потрібно зробити – від досліджень до планування і мозкового штурму – а Google подбає про все інше”.
Зміни, які Google вносить до Пошуку, основного способу заробітку компанії, є відповіддю на вибух генеративного ШІ, що стався після виходу ChatGPT від OpenAI наприкінці 2022 року. Відтоді кілька додатків і сервісів на основі ШІ, зокрема ChatGPT, Anthropic, Perplexity і Copilot від Microsoft, який працює на основі GPT-4 OpenAI, кинули виклик флагманському сервісу Google, безпосередньо надаючи відповіді на запитання замість того, щоб просто представляти людям список посилань. Це розрив, який Google намагається заповнити своїми новими функціями в Пошуку.
Починаючи з сьогоднішнього дня, Пошук Google показуватиме повні відповіді, згенеровані штучним інтелектом, у відповідь на більшість пошукових запитів у верхній частині сторінки результатів у США. Google вперше представив цю функцію рік тому на конференції Google I/O у 2023 році, але до цього часу кожен, хто хотів скористатися нею, повинен був зареєструватися в рамках платформи Search Labs, яка дозволяє людям випробувати майбутні функції ще до їхнього загального випуску.
Зараз Google робить огляди зі штучним інтелектом доступними для сотень мільйонів американців і заявляє, що очікує, що до кінця року вони стануть доступними в інших країнах для понад мільярда людей. Рід написав, що люди, які вирішили спробувати цю функцію через Search Labs, скористалися нею “мільярди разів”, і сказав, що будь-які посилання, включені до відповідей, згенерованих штучним інтелектом, отримують більше кліків, ніж якби сторінка з’явилася у вигляді традиційного веб-списку, що викликає занепокоєння у видавців. “Розширюючи цей досвід, ми й надалі зосереджуватимемося на спрямуванні цінного трафіку видавцям і творцям”, – написав Рід.
На додаток до оглядів зі штучним інтелектом, пошук за певними запитами, пов’язаними з ресторанами та рецептами, а згодом і з фільмами, музикою, книгами, готелями, шопінгом тощо англійською мовою в США показуватиме нову пошукову сторінку, де результати будуть організовані за допомогою штучного інтелекту. “[Коли] ви шукаєте ідеї, пошук буде використовувати функцію генерування ШІ, щоб провести з вами мозковий штурм і створити сторінку результатів, організовану за допомогою ШІ, яка полегшує пошук”, – зазначає Рід у своєму блозі.
Якщо ви підпишетеся на Search Labs, ви отримаєте доступ до ще більшої кількості функцій, що працюють на основі генеративного ШІ в Пошуку Google. Ви зможете отримати Огляд ШІ, щоб спростити мову або більш детально розбити складну тему. Ось приклад запиту, який просить Пошук Google пояснити зв’язок між блискавкою і громом.
Тестувальники Search Labs також зможуть ставити Google дійсно складні запитання в одному запиті, щоб отримати відповіді на одній сторінці замість того, щоб робити кілька пошуків. Приклад, який наводить блог Google: “Знайдіть найкращі студії йоги або пілатесу в Бостоні і покажіть детальну інформацію про їхні вступні пропозиції та час пішої прогулянки від Бікон Хілл”. У відповідь Google показує студії йоги та пілатесу з найвищим рейтингом поблизу бостонського району Бікон-Гілл і навіть позначає їх на карті для зручності навігації.
Пошук Google також хоче стати планувальником харчування та відпустки, дозволяючи людям, які підписалися на Search Labs, задавати запити на кшталт “створити 3-денний план харчування для групи, який легко приготувати” і дозволяючи замінювати окремі результати в плані, створеному штучним інтелектом, на щось інше (наприклад, замінити м’ясну страву в плані харчування на вегетаріанську).
Нарешті, Пошук Google дозволить кожному, хто зареєструється в Search Labs, використовувати відео в якості пошукового запиту замість тексту або зображень.
“Можливо, ви купили програвач у комісійному магазині, але він не працює, коли ви його вмикаєте, а металевий шматок з голкою несподівано дрейфує”, – написав Рід у блозі Google. “Пошук за допомогою відео заощадить вам час і проблеми з пошуком правильних слів для опису цієї проблеми, і ви отримаєте огляд ШІ з кроками і ресурсами для усунення несправностей”.
У Google заявили, що всі ці нові можливості реалізовані в новій моделі Gemini, спеціально розробленій для Пошуку, яка поєднує в собі передові багатокрокові міркування і мультимодальні можливості Gemini з традиційними пошуковими системами Google.