Багато людей, не знайшовши свою другу половинку в реальному світі, переходять до віртуального. За даними GlobalWebindex, у Сполучених Штатах та Європі сайти знайомств використовують 29% жителів, тоді як у Латинській Америці та Азії цей показник досягає майже половини населення.

Існують десятки додатків для знайомств в Інтернеті, деякі поширені у всьому світі, а інші лише в деяких країнах. Проте, без сумніву, найбільш популярними вважають Tinder та Happn, в яких зареєстровані понад 50 мільйонів користувачів. Такі програми та сайти, в першу чергу, мають на меті допомогти знайти свою любов. Проте часто кіберзлочинці використовують популярні додатки для, наприклад, виманювання коштів чи банківських даних у жертв шахрайським способом. Для такого виду шахрайства в Інтернеті зловмисники вдаються до різних методів та хитрощів.

Спеціалісти ESET підготували список основних рекомендацій, які допоможуть захиститися від шахрайства в Інтернеті.

Найвідомішими та найбільш популярними прийомами шахрайства в Інтернеті є:

  1. Зловмисник емоційно маніпулює жертвою для отримання коштів чи певної особистої інформації. Наприклад, шахраї часто кажуть, що відправляють подарунки з іншої країни та просять лише оплатити певну суму для доставки. Або розповідають про тяжке захворювання та просять переслати кошти на лікування.
  2. Кіберзлочинець обманом переконує жертву відправити особисте фото чи відео, а потім шантажує, вимагаючи гроші.

Шахрайство в Інтернеті: рекомендації щодо захисту

  • Перевіряйте в соціальних мережах нових знайомих, спробуйте знайти більше інформації про свого співрозмовника.
  • Не надсилайте гроші малознайомим людям з Інтернету, перш ніж не зустрінетеся особисто.
  • Не діліться з новими друзями інформацією, яка може бути використана проти вас. Найчастіше шахраї просять фотографії або відео особистого характеру.
  • Якщо Ви вирішили зустрітися з другом з Інтернету особисто, тоді домовляйтеся про зустріч у громадському місці.

До речі, в  Інтернеті зростає кількість фішинг-атак, жертвами яких стає все більше домашніх та корпоративних користувачів. Зі зростанням активності подібних загроз спеціалісти ESET радять користувачам дотримуватися основних правил безпеки під час роботи в мережі Інтернет.

Цікаво, що сучасні телевізори також стали ціллю для кіберзлочинців. Використовуючи уразливості безпеки smart TV, зловмисники можуть записувати розмови користувачів або інфікувати інші пристрої домашньої мережі.