Сучасні телевізори стали ціллю для кіберзлочинців. Використовуючи уразливості безпеки smart TV, зловмисники можуть записувати розмови користувачів або інфікувати інші пристрої домашньої мережі.

Спеціалісти ESET підготували поради для захисту смарт-телевізорів від сучасних Інтернет-загроз:

Забезпечте надійність облікових даних роутера

Завдяки практичності та зручності використання технологія підключення телевізорів до мережі Інтернет через роутер є досить популярною. Такий спосіб дозволяє під’єднувати до мережі одночасно багато пристроїв без потреби у великій кількості кабелів. Однак у разі інфікування роутера кіберзлочинці можуть отримати доступ до всіх підключених до мережі пристроїв, зокрема і смарт-телевізорів, та встановлювати на них шкідливе програмне забезпечення.

У зв’язку з цим для запобігання несанкціонованому доступу до вашої мережі використовуйте унікальне ім’я та надійний пароль для облікового запису роутера. Також необхідно вимкнути функції, які Ви не використовуєте, адже вони можуть полегшити зловмисникам отримання доступу до вашої мережі. Крім цього, як і всі інші підключені до мережі пристрої, роутер необхідно регулярно оновлювати для захисту від нових уразливостей та надсучасних загроз.

Створіть окремі мережі для пристроїв

У разі підключення до вашої мережі великої кількості пристроїв створіть перелік усіх та окремі мережі зі спеціальними дозволами. Перегляд списку пристроїв дозволить Вам відключити від мережі пристрої, які тимчасово або взагалі не використовуються. Крім цього, наявність переліку назв ваших пристроїв полегшить виявлення спроб вторгнення у мережу.

Створення окремої мережі також має ряд переваг. Наприклад, для уникнення витоку конфіденційних даних ви можете розділити в окремі мережі пристрої з конфіденційними даними, такі як камери спостереження, пристрої для зберігання даних, та інші підключені до Інтернету пристрої.

Налаштуйте параметри конфіденційності на смарт-телевізорі

Насамперед необхідно налаштувати, яку інформацію ваш провайдер може збирати та передавати третім особам. Оскільки деякі виробники смарт-телевізорів за замовчуванням збирають дані голосових записів та веб-камери, необхідно обмежити збір конфіденційних даних у налаштуваннях пристрою. Якщо на вашому пристрої є веб-камера, необхідно вимкнути її у разі невикористання. Для додаткової безпеки рекомендуємо скористатися певним “стікером” для веб-камери, щоб ніхто не зміг спостерігати за вами, навіть коли телевізор вимкнено.

Крім цього, необхідно забезпечити надійний захист для смарт-телевізора та за потреби вмикати функцію батьківського контролю для захисту дітей від небажаного онлайн-контенту.

Регулярно оновлюйтесь

Кіберзлочинці завжди шукають нові уразливості для проникнення на пристрої та у мережі жертв. Майже всі підключені до мережі Інтернет пристрої, включно зі смарт-телевізорами, мають вбудоване програмне забезпечення, регулярне оновлення якого забезпечує захист від нових загроз. На відміну від комп’ютерів або смартфонів, більшість пристроїв Інтернету речей (IoT) не встановлюють оновлення автоматично, тому необхідно стежити за виходом нових оновлень та інсталювати їх самостійно.

Завантажуйте тільки надійні програми та додатки

Банківські троянські програми, фальшиві програми для захисту, платні програми, які поширюються під виглядом безкоштовних легітимних додатків, або шкідливе програмне забезпечення, замасковане під ігри чи легітимні додатки — це не повний список тактик, які можуть використовувати кіберзлочинці для інфікування ваших пристроїв. Саме тому необхідно завантажувати програми лише з офіційних магазинів Google Play та App Store. Крім цього, перед завантаженням програми завжди перевіряйте ім’я розробника програмного забезпечення, кількість інсталяцій та оцінку інших користувачів.

Відвідуйте тільки безпечні веб-сайти

Зловмисники часто використовують веб-сайти для поширення різних типів загроз, тому обирайте тільки надійні та легітимні веб-сайти для перегляду інформації, зокрема і потокового відео.

До речі, злам веб-камер є досить поширеним явищем. До того ж, все частіше хакери підключаються до камер смартфонів. Згідно з даними досліджень, близько 9 мільйонів камер пристроїв відкриті для атак і практично жодним чином не захищені. Ось кілька способів зрозуміти, хакнули Ваш пристрій чи ні.