Останнім часом здається, що кожного дня дослідники відкривають все нові і нові нові уразливості  – Google щойно виправив уразливість у Chrome. Microsoft все ще вирішує проблеми зі своєю утилітою Print Spooler тощо. На сьогодні Національна база даних уразливостей (NVD) нараховує понад 150 000 записів. А як щодо Вашого смартфона та встановлених на ньому додатків?

За даними Центру досліджень кібербезпеки Synopsys, станом на 1 квартал 2021 року з 3 335 безкоштовних та платних мобільних додатків у магазині Google Play 63% мають відомі уразливості безпеки. Дивно, але також виявлено, що кожна програма має в середньому 39 уразливостей. Про це пише PC Magazine.

З 18 розглянутих категорій додатків ігри та фінансові програми виявилися найбільш уразливими. Майже всі – зокрема 96% – найкращих безкоштовних ігор у Google Play мали уразливі місця. Додайте це до 94% найкасовіших ігор та 80% найкращих платних ігор, і зрозуміло, що ігри становлять найбільшу загрозу для Вашого смартфона.

Які категорії додатків на Android зламують найчастіше?

Наступною за небезпекою категорією повинна бути найбільш захищена – фінансові програми. Було виявлено, що 88% банківських, 84% бюджетних та 80% платіжних програм мали прийнаймні одну вразливість. Оскільки ці програми призначені для управління нашими найбільш чутливими даними, це викликає велике занепокоєння.

Хороша новина полягає в тому, що лише 44% виявлених вразливостей додатків Android були класифіковані як такі, що належать до групи високого ризику. Також хорошою новиною є те, що вже для 94% наявних уразливостей є виправлення від виробників програм чи від Google.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИн

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.