За кібератаки – до восьми років позбавлення волі

4 Переглядів 1 хв. читання

Кабінет Міністрів України зареєстрував у парламенті законопроект, що посилює відповідальність за кібератаки на критичну інформаційну інфраструктуру України, пише hromadske.ua.

Відповідний проект закону № 8304 зареєстрували на сайті Верховної Ради України.

Так, зокрема, уряд пропонує збільшити строк позбавлення волі з 2-5 до 6-8 років, а також збільшити строк позбавлення права обіймати певні посади з 2 до 3 років.

За повторне вчинення злочину відповідальність пропонують збільшити до 10 років позбавлення волі.

Крім цього, Кабмін пропонує збільшити штрафи за створення та поширення шкідливого програмного забезпечення до 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень).

Також законопроект передбачає посилення відповідальності за необачне поводження чи незаконне розголошення таємної інформації.

Як повідомляють автори законопроекту, такі дії пов’язані зі зростанням кіберзагрози у зв’язку з агресією Росії проти України.

Нагадаємо, що раніше розвідка США повідомляла, що Росія може використовувати нові інструменти у кіберопераціях в Україні. Також загрозу своїй критичній інфраструктурі визнали і в самих Сполучених Штатах: там заявили, що російські хакери здійснили низку кібератак на енергетичну систему країни.

Поділитися