Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.
Що таке захист від води?
Захист від води дозволяє телефону вступати в контакт з цією рідиною і продовжувати працювати. Якщо рівень захисту від води високий, смартфон повинен навіть бути захищений від занурення в воду повністю.
Це треба розуміти, так як навіть маючи високий рівень захисту від води, інші рідини можуть пошкодити ваш пристрій. Наприклад, алкогольні напої, чай, кава, солодкі напої, солона вода тощо. Але є тип захисту і від цих рідин, і навіть від окропу.
Є стандарт ступенів захисту пристроїв, який показує, наскільки вони захищені від попадання сторонніх предметів і рідин. Наприклад, IP68 – перша цифра означає захист від твердих предметів і має градації від одного до шести, де “1” це мінімальна захист, а “6” – максимальна.
На першому рівні всередину пристрою можуть потрапити предмети в діаметрі більше 55 мм. Навіть на четвертому рівні забезпечення можливого підвищеного захисту від предметів з діаметром від 1 до 2,5 мм. Повний захист від дрібних частинок є тільки на шостому рівні. Навіть на п’ятому можливе попадання незначної кількості твердих частинок всередину корпусу.
Друга цифра відноситься до рідини, але з цим складніше. Градація йде від першого до дев’ятого рівня. Починаючи з п’ятого вже непоганий захист, який захищає від водяних струменів, що б’ють в будь-якому напрямку. При восьмому рівні захист повинен забезпечувати роботу пристрою на глибині до півтора метри протягом 30 хвилин. Серед смартфонів дев’ятий рівень зустрічається тільки в особливо захищених примірниках, які беруть з собою в похід. Такі пристрої можуть працювати навіть в гарячій воді.
Окремо треба відзначити, що це універсальний міжнародний стандарт. Рейтинг привласнюють спеціальні лабораторії за універсальною методикою. Це не просто обіцянки виробника. На відповідність цьому стандарту пристрої трестуются не безкоштовно. Кожен гаджет з цим маркуванням повинен обкладатися відрахуваннями.
Чи можна брати телефон в басейн?
Якщо Ви готові вірити продавцеві, то так, можна.
Справа в тому, що будь-який захист від води, навіть за стандартом ip68, дуже умовний. Тестова партія витримала такі навантаження, але не факт, що витримає саме Ваш екземпляр. На цей випадок виробники навіть попереджають, що не несуть відповідальності, якщо вода потрапить всередину смартфона. Швидше за все, в гарантійному ремонті Вам відмовлять, якщо поломка буде викликана саме попаданням води.
Насправді це навіть не обман. Просто Ви могли покласти смартфон в задню кишеню і сісти на нього або впустити. В результаті корпус згинається і герметична прокладка між екранним модулем і корпусом може пошкодитися. Прикладів пошкодження прокладки маса. Наприклад, перегрів смартфона на зарядці або просто “старіння” матеріалу від часу.
Також, якщо Ви підете купатися зі своїм електронним помічником, майте на увазі, що після того, як він опинився в солоній воді або воді з хлоркою, його треба промити. Навіть якщо вода не потрапить всередину, після випаровування вона залишить свої солі на контактах зарядки та інших частинах корпусу. Ці солі та інші домішки можуть пошкодити ніжні елементи конструкції. Не відразу, але можуть.
Що робити, якщо телефон впав у воду
Якщо смартфон захищений від води за стандартом ip67 або ip68, переживати не варто. Це саме той випадок, коли захист рятує. По-перше, такі занурення, як правило, дуже короткострокові. По-друге, навіть якщо захист був порушений, тиск на невеликій глибині не такий, щоб вода швидко протекла всередину.
Якщо в воду впав смартфон, який не захищений від води, тут складніше. Звичайно, треба його якнайшвидше дістати . Якщо акумулятор знімається, варто відразу його зняти (якщо немає, то просто вимкнути смартфон) і видути рідину, яка там буде. Іноді можна спробувати навіть продути телефон наскрізь. Якщо зверху є роз’єм для навушників, а знизу гніздо зарядки, треба пригорнутися губами, дути в одне з них і з другого виллється трохи води.
Всі ці заходи екстреного реагування. Через годину після “купання” гаджета, це вже не допоможе. Вам в будь-якому випадку треба терміново йти в сервіс. Навіть якщо смартфон працює, всередині все одно залишилася вода. Якщо вона випарується раніше, ніж замкне щось, це добре, але радіти все одно не варто. Після випаровування вона залишить солі, які будуть роз’їдати ніжні роз’єми плат і вони стануть працювати гірше з кожним днем, поки смартфон не вийде з ладу. Своєчасний похід в сервіс для очищення і продувки смартфона врятує його. Тобто, мішок з рисом не допомагає. Навіть якщо він випарує воду, солі і луги все одно залишаться всередині.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Зверніть увагу, що розробники ПЗ для конференц-зв’язку Zoom випустили оновлення для iOS-версії свого додатка після того, як стало відомо, що він передає деякі дані користувачів у Facebook.
Нагадаємо, невідомі зловмисники зламали кілька десятків YouTube-каналів, перейменували їх з використанням різних брендів Microsoft і “запустили живу” трансляцію нібито від імені Білла Гейтса.
Також внаслідок перевантаження інформацією та ізоляцію через Covid-19, користування програмами обміну повідомленнями значно зросло. Жодна платформа не відчула це на собі так, як WhatsApp – використання збільшилось понад 40% у всьому світі.
Окрім цього, двох хакерів – 26-ти та 20-ти років – викрили у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. За допомогою вірусу вони отримували логіни та паролі до різних систем інтернет-банкінгу, екаунтів соціальних мереж, електронних скриньок своїх жертв.
До речі, фахівці великих компаній повідомляють, що гостра респіраторна хвороба COVID-19 значно вплинула на кожну технологічну галузь.. На щастя, у світі є організації свідомих людей, які об’єдналися разом, щоб допомогти людству у боротьбі з епідемією.