Збої у роботі Інтернету: сьогодні о 19.00 розпочнеться зміна криптографічних ключів

Сьогодні розпочнеться масштабна зміна криптографічних ключів світової мережі, що призведе до перебоїв у роботі Інтернету. Про це повідомила Корпорація з управління доменними іменами та IP-адресами (ICANN).

Оновлення буде проходити протягом двох діб, і хоча всі провайдери вже повинні були підготуватися до процесу, експерти не виключають збоїв в роботі всесвітньої павутини протягом найближчих 48 годин.

Процедура, яка може позбавити деяких користувачів доступу в мережу, називається “оновлення ключа для підписання ключів (KSK)”.

Мова йде про зміну криптографічних ключів, що захищають доменні імена Інтернету (DNS).

blank

Цей процес буде запущений 11 жовтня в 19:00 за Київським часом.

Таке масштабне оновлення проходить вперше з 2010 року.

“Це важливий крок, і ми зобов’язані простежити, щоб він сприяв подальшої місії ICANN, яка полягає в забезпеченні надійності, стабільності і стійкості DNS. Не можна точно бути впевненим, що кожен провайдер встигне правильно налаштуватирезолвер (набір підпрограм, що надають доступ до системи доменних імен – ред.), але якщо все піде так, як ми задумали, то більшість користувачів не втратить доступ до мережі”, – заявив голова ради Шерін Шалабі.

Йдеться про тих провайдерів, які не змогли вчасно відновити свої системи, незважаючи на попередження.

За словами віце-президента з розробок ICANN Метта Ларсона, це перша зміна ключів подібного роду, але точно не остання.

“Ми робимо це вперше, тому намагаємося щосили, щоб все пройшло максимально гладко. Але, коли в майбутньому ми будемо проводити цю процедуру частіше, провайдери і оператори поступово звикнуть до такої практики”, – зазначив він.