Журналіст проник на закриту відеоконференцію міністрів оборони Євросоюзу

4 хв. читання
konf

Даніель Верлаан із RTL Nieuws зайшов у конференцію після того, як міністр оборони Нідерландів випадково виклав у своєму твіттері дані для входу.

Судячи з відеозапису, журналіст був дуже здивований, коли побачив обличчя представників урядів країн ЄС і усвідомив, куди він потрапив, пише ВВС.

“Ви розумієте, що ви зараз зайшли у секретну відеоконференцію?” – запитав у репортера верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

“Так, так, я перепрошую. Я журналіст із Нідерландів. Дуже перепрошую, що перервав вашу конференцію”, – відповів журналіст, після чого міністри голосно засміялися.

“Ви ж знаєте, що це кримінальне правопорушення, так? – жартома продовжив Жозеп Боррель. – Краще б вам швиденько вийти звідси, поки за вами не приїхала поліція”.

Як з’ясувалося згодом, журналіст зміг зайти у відеоконференцію після того, як міністр оборони Нідерландів виклав у твіттері зображення із логіном та частиною паролю від відеоконференції.

Після кількох спроб репортер зміг підібрати пароль до закритої зустрічі – це було нескладно, оскільки з шести цифр на фото п’ять було видно – залишалося вгадати лише одну.

https://twitter.com/mvanhulten/status/1329885925862760450?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1329885925862760450%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bbc.com%2Fukrainian%2Fnews-55045769

Чимало користувачів соцмереж розглядають цей інцидент як кумедне непорозуміння, але чимало інших висловлюють занепокоєння низьким рівнем безпеки зустрічей такого рівня.

Речник міністра оборони Нідерландів згодом пояснив, що публікація логіну й паролю була “дурною помилкою” очільника відомства.

“Ця ситуація демонструє, наскільки обережним варто бути, коли відправляєш зображення із даними про конференцію”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.

Поділитися
Exit mobile version