Мобільний додаток Salaat First, який призначений для нагадування мусульманам про молитву, зливав інформацію користувачів брокеру даних, а останній продавав відомості про геолокації своїм клієнтам.

Таким чином, у третіх осіб з’явилася можливість відслідковувати переміщення людей, які сповідують іслам.

Як зазначило видання Motherboard з посиланням на свої джерела, дані мусульман збирала французька компанія Predicio, яка раніше була помічена в ланцюжку поставок даних, де брало участь ФБР, а також Імміграційна та митна поліція США.

Джерела Motherboard висловили занепокоєння таким станом справ, оскільки передача точного місця розташування мусульман може видати їх щоденні маршрути і місце розташування мечетей, де проходять молитви.

Додаток Salaat First завантажили більше 10 мільйонів користувачів Android-пристроїв. Фахівці вважають, що найчастіше тема релігії використовується для неправомірного збору даних користувачів подібних додатків.

“Якщо твої переміщення відстежують протягом цілого дня, це може видати багато корисної інформації про тебе. Важливо не допустити, щоб отримані третіми особами дані використовувалися проти власників цих даних, особливо в тому випадку, коли вони не підозрюють про щоденну фіксації геолокації”, – пояснюють співрозмовники Motherboard.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.