Як всім вже відомо, нещодавно пройшла довгоочікувана онлайн-презентація від Apple. Технічний гігант, як завжди, здивувала світ новими пристроями та удосконаленнями, але це не єдине чим похизувалася компанія на цей раз.

Apple заявила, що її рішення припинити комплектування адаптерами живлення телефонів моделі iPhone 12, дозволить заощадити 861 000 тон міді, цинку та олова, а більш компактна упаковка для iPhone 12 вже дозволила більш ефективно відправляти пристрої. За даними Apple, піддони можуть перевезти на 70 відсотків більше ящиків з iPhone 12. Більш детальну інформацію можна знайти у звіті про екологічний прогрес за 2021 рік, який охоплює 2020 фінансовий рік. Також Apple зменшила викиди СО2 з 25,1 млн тон у 2019 році до 22,6 млн. Це також зменшило споживання енергії на 13,9 мільйона кВт.

Наша мета – створити міцне та здорове майбутнє для нашої планети та її людей. У 2020 році ми здійснили реальний прогрес у нашій боротьбі зі зміною клімату. Apple стала відмовлятися від вуглецю, і ми обіцяємо повністю відмовитися від нього до 2030 року для всього нашого виробництва – від поставок до вироблення наших продуктів, – зазначив у звіті віце-президент Apple з питань навколишнього середовища, політики та соціальних ініціатив.

У звіті також була відзначена робота, що проводиться в лабораторії відновлення матеріалів Apple у Техасі. У лабораторії відновлюються такі матеріали, як рідкісноземельні елементи, сталь та вольфрам із перероблених iPhone. Apple заявляє, що в одній метричній тонні компонентів, яку його робот-розбірник Дейзі видаляє з iPhone, міститься стільки ж золота та міді, скільки у 150 метричних тон видобутої руди. Компанія також повідомила, що минулого року 39 000 метричних тон електронних відходів було видалено зі звалища.

Процесор M1 від Apple розроблений для підвищення енергоефективності, і компанія заявляє, що використання процесора в Mac Mini зменшило загальний вуглецевий слід системи на 34 відсотки. Тим часом, частково завдяки переходу на більш енергоефективний адаптер живлення, iPad 8-го покоління вимагає на 66 відсотків менше енергії. За останні 12 років Apple знизила середнє споживання енергії у своїх продуктах більш ніж на 70 відсотків.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.