Зміни включають нові способи фільтрації запитів на повідомлення та можливість блокувати одного і того ж користувача в декількох облікових записах.

Подія, яка стала поштовхом для появи даного оновлення – це відправка повідомлень расистського характеру, які почали отримували футболісти Великобританії в додатку. Тоді компанія заявила, що образи та приниження у месенджері Instagram є проблемою, оскільки компанія не використовує ті ж автоматизовані інструменти для їх запобігання, які застосовуються для коментарів платформи.

Тепер Instagram надає користувачам можливість блокувати не просто окремого користувача, а “попереджувально” блокувати будь-які нові облікові записи, які він може створити. Це може допомогти людям, на яких неодноразово націлюються одні й ті ж зловмисники, або які просто не хочуть, щоб певна особа могла знайти їх за допомогою нового облікового запису. Але Instagram зазначає, що його правила не забороняють користувачам створювати нові облікові записи.

Додаток також додає новий інструмент для запобігання переслідувань через повідомлення – окрема папка “Вхідні” для повідомлень людей, за якими Ви не стежите. Instagram додає новий інструмент фільтрації, який дозволяє користувачам автоматично приховувати запити на повідомлення, що містять образливі слова, фрази та смайли. Компанія заявляє, що співпрацювала з організаціями, які спеціалізуються на боротьбі з залякуваннями у мережі, щоб скласти список заблокованих слів, хоча користувачі можуть також додавати власні слова до списку.

Як відомо, Instagram неодноразово стикався зі скандалами щодо конфіденційності даних та розповсюдженням зловмисного контенту. В даний час додаток також перебуває під пильним наглядом, так як збирається створити версію свого сервісу для дітей молодше 13 років.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.