Instagram посилює заходи захисту наймолодших своїх користувачів від небажаних контактів. Як повідомило керівництво сервісу в своєму блозі, з цією метою було зроблено декілька кроків.

По-перше, вже скоро Instagram почне блокувати дорослим можливість писати повідомлення користувачам, яким не виповнилося 18 років, якщо вони не підписані на цих дорослих. Коли повнолітній користувач спробує написати підлітку, який не підписаний на нього в Instagram, сервіс видасть повідомлення, що відправка особистого повідомлення неможлива.

Ця функція заснована на розробленій Instagram технології з прогнозування віку людей за допомогою машинного навчання і віку, зазначеному користувачем під час реєстрації.

“У міру переходу на наскрізне шифрування ми інвестуємо в функції, що захищають конфіденційність і забезпечують безпеку людей без доступу до вмісту особистих повідомлень”, – йдеться в блозі Instagram.

Крім того, якщо алгоритми Instagram визначать, якщо дорослий користувач часто підписується на підлітків до 18 років (умови користування сервісом забороняють реєструватися в Instagram дітям до 13 років) або часто відправляє їм особисті повідомлення, то підліток зможе припиняти бесіду, блокувати користувача і відправляти скаргу на нього.

Крім іншого, неповнолітнім користувачам буде відображатися повідомлення про необхідність дотримуватися обережності під час пересилання медіа-файлів та іншої інформації незнайомцям.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.