Ми на стільки тісно пов’язані з Інтернетом, що коли друзі приходять у гості, перше, що вони запитують, який пароль Wi-Fi, а не як справи? Але не всі люди розуміють, що розкривати цю інформацію небезпечно.

Гості можуть випадково заразитися комп’ютерним вірусом або підключити до мережі вже заражений пристрій. Деякі типи шкідливих програм можуть заражати інші пристрої, підключені до тієї ж мережі, пише Forbes.

Гостьова мережа

Ви можете залишатися в безпеці та бути гостинними одночасно. Для цього Вам потрібно створити гостьову мережу Wi-Fi. Вона представляє собою окрему точку доступу на Вашому маршрутизаторі.

Варто зауважити, що домашні пристрої повинні підключатися до основної мережі. Гостьова мережа стає окремою точкою входу, яка також забезпечує доступ до Інтернету, але не перешкоджає роботі домашньої мережі. Вона побудована спеціально для гостей.

Створення гостьової мережі насправді є безпрограшним підходом. Ваші гості не будуть відключені від Інтернету, і в той же час Ваші власні пристрої та дані залишаться в безпеці.

Як створити гостьову мережу Wi-Fi?

Налаштувати гостьову мережу досить просто, а також безкоштовно. Вам не доведеться платити додатково за Інтернет і купувати додатковий Інтернет-кабель. Швидше за все, Ваш маршрутизатор дозволяє автоматично створювати гостьову мережу.

Просто перейдіть до налаштувань маршрутизатора та активуйте його. Спочатку введіть у браузері IP-адресу маршрутизатора, як правило, 192.168.0.1. Якщо це не спрацює, адресу можна знайти в посібнику до пристрою.

Перед створенням гостьової мережі рекомендується змінити пароль. Якщо Ви ніколи цього не робили, можете знайти свій логін та пароль у договорі провайдера або в посібнику. Також бажано оновити прошивку маршрутизатора. Час від часу виходять більш безпечні версії. Хакери люблять націлюватися на старі маршрутизатори, і вони мають безліч вразливостей.

Перейдіть до налаштувань маршрутизатора та знайдіть варіант “Гостьова мережа”. Якщо не вдається швидко знайти, знову прочитайте посібник користувача або пошукайте в Інтернеті, набравши модель маршрутизатора. Для старих або дешевих маршрутизаторів може знадобитися налаштування гостьової мережі вручну.

Після ввімкнення гостьової мережі Ви можете створити її назву. Для деяких моделей маршрутизаторів вона має назву – SSID. Ваші гості побачать це ім’я у списку доступних мереж. Іноді активація нової мережі займає кілька хвилин.

Заходи безпеки

Перш ніж почати використовувати гостьову мережу, обов’язково скористайтесь цими порадами:

  • Встановіть мережевий пароль. Зробіть це відразу після введення назви мережі. Хоча це гостьова мережа, до неї мають підключатися лише користувачі з паролями.
  • Щоб уникнути перехоплення даних Wi-Fi, виберіть тип шифрування, наприклад – WPA2. Це потужний алгоритм, який підтримують усі сучасні пристрої.
  • Вимкніть опцію, яка дозволяє відвідувачам отримувати доступ до мережевих ресурсів. Гості не повинні бачити папки, файли та будь-яку іншу інформацію. Деякі маршрутизатори називають цю опцію Isolate, коли Ви ізолюєте домашню мережу від гостьової.
  • Вимкніть опцію, яка дозволяє отримувати доступ до налаштувань маршрутизатора. Гості не повинні мати можливість будь-що змінити в налаштуваннях.

Також як додатковий засіб захисту Ви можете захистити своє з’єднання та трафік за допомогою VPN. Встановіть його на маршрутизаторі та налаштуйте для локальної та гостьової мережі.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.