Apple запланувала випуск своїх перших iMac на M1 на раніший період, ніж очікувалося, оскільки ще більше моделей, що працюють від Intel, будуть невдовзі зняті з виробництва і відповідно, зникнуть з офіційного продажу. Про це пише TechRadar.

Користувачі повідомляють, що опції твердотільних накопичувачів на 512 ГБ і 1 ТБ зникли зі сторінки 21,5-дюймового iMac на веб-сайті Apple. Раніше ці опції були сірими (тобто, їх потенційно ще можна було дочекатися і купити), але зараз, здається, назавжди зникли, а Apple залишила лише 256 Гб SSD і 1 Тб Fusion Drive як єдині варіанти для клієнтів. Це відбувається через кілька днів після того, як Apple офіційно припинила виробництво iMac Pro. Машина більше не продається на веб-сайті Apple, натомість компанія радить покупцям обрати замість неї найвищу специфікацію 27-дюймової моделі iMac.

Поки що немає точних відомостей про те, який саме чип Apple використовуватиме для наступної лінійки iMac, хоча можна з упевненістю припустити, що принаймні одна з нових моделей iMac надійде з процесором Apple M1 другого покоління. За чутками, це може бути на формі так званого “M1X”, це може бути 12-ядерний процесор, що забезпечує значний приріст продуктивності порівняно з оригінальним 8-ядерним чипом M1.

Інсайдери також припускають, що, відмовившись від Intel, Apple могла б вільно вносити деякі серйозні зміни в дизайн усіх своїх машин. Згідно з повідомленнями, компанія планує різко зменшити корпуси iMac, перейшовши на рівну задню частину, а не на вигнуту. А в 2021 році iMac повинен мати дизайн, подібний до дизайну фірмового монітора Pro Display XDR.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.