Минулого тижня Microsoft визнала нову проблему, яка зачепила всі підтримувані операційні системи Windows 10 – як клієнтські, так і серверні версії. У деяких системах проблема виявлялася в легкій формі – іконка мережевого підключення в системному треї показувала некоректний статус лімітного підключення або відсутнього з’єднання.
У ряді випадків проблема викликала більш серйозні наслідки, коли деякі програми не могли підключитися до Інтернету. В обох сценаріях проблема спостерігалася тільки в системах з налаштованим з’єднанням через проксі-сервер або VPN.
Проблема виникла в найбільш несприятливий момент, коли більшість компаній у всьому світі перейшли на віддалену роботу через пандемію коронавірусу.
На сторінці релізів Windows 10 порталу Microsoft Docs з’явилася інформація про випуск позачергового патча, що виправляє цю проблему:
“Позачергове необов’язкове оновлення доступно для пристроїв з ручною або автоматичною настройкою з’єднання через проксі-сервер або VPN, що зіткнулися з проблемами підключення.
Позачергове оновлення доступно для завантажування в каталозі служби Microsoft Update. Оновлення виправляє відому помилку, пов’язану з проксі і в тому числі VPN, коли, іконка мережевого підключення у зоні повідомлень показувала некоректний статус лімітного або відсутнього підключення.”
Microsoft рекомендує встановити оновлення тільки в системах, порушених цією проблемою. Оновлення доступні для всіх підтримуваних версій Windows 10. Перед встановленням оновлення рекомендується створити резервну копію системи.
Microsoft поки не повідомляє, коли оновлення стане доступним через Центр оновлення Microsoft та інші засоби оновлень. Можливо, виправлення буде поставлятися з накопичувальним оновленням безпеки, яке вийде у Вівторок Патчів (Patch Tuesday), 14 квітня 2020 року.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
-
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
-
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
-
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
-
-
ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ВАМ СОЦІАЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ “СОЦІАЛЬНОГО ХАКЕРА”
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.