Оновлення програмного забезпечення дратують деяких користувачів. Потрібен час, щоб встановити, ознайомитися та активувати певні функції згідно нової версії ПЗ. Тим не менш, спеціалісти рекомендують оновлювати програмне забезпечення якнайшвидше. Інтернет – це небезпечне місце.
Оновлення безпеки
В операційних системах і додатках, які ви використовуєте щодня, ймовірно є недоліки безпеки. Написання програмного забезпечення – це складний процес, тому спеціалісти з безпеки постійно виявляють недоліки. Після їх виявлення, важливі виправлення зазвичай входять до оновлення ПЗ, що забезпечує безпеку даних користувачів. Якщо регулярно встановлювати оновлення – ви отримаєте оновлення для системи безпеки і будете захищені від цієї атаки (багато сучасних додатків роблять це автоматично). В іншому разі, проти вас може бути використана відома атака. Також якщо ви використовуєте застарілу версію програми, яка не підтримує останні оновлення, це теж може стати проблемою – вам необхідно перейти на сучасну версію програми, яка підтримує всі оновлення.
У чому ризик?
Існує багато типів недоліків безпеки, але дуже часто звичайні файли загрожують цілісній роботі ПЗ. Наприклад, спеціально створене зображення у форматі JPEG або музичний файл у форматі MP3 може використовувати відому уразливість у додатку для запуску шкідливого ПЗ.
Читайте також: Що таке фішинг з порожніми зображеннями?
Проблема в веб-браузері може дозволити шкідливому веб-сайту обійти безпеку і встановити шкідливе ПЗ. Проблема з операційною системою може дозволити вірусу зламати вашу систему. Ви можете захистити себе і встановити актуальне програмне забезпечення. Переконайтеся, що ви використовуєте програми, які підтримуються оновленнями безпеки, а також, що вони налаштовані на автоматичну установку цих оновлень, якщо це можливо.
Небезпека не тільки у веб-браузерах та операційних системах
Уразливості в веб-браузерах можуть дозволити шкідливим веб-сторінкам взяти під контроль комп’ютер або встановити шкідливе ПЗ. Так само недоліки безпеки в операційних системах досить небезпечні і можуть дозволити шкідливим програмам обійти безпеку. Але справа не тільки в веб-браузерах і операційних системах. Інші додатки на вашому комп’ютері теж можуть мати прогалини в безпеці. Наприклад:
- У Microsoft Office було безліч недоліків безпеки, і не тільки в Microsoft Outlook або макросах. Ця стара копія Word 2000 може як і раніше відповідати всім потребам, але у неї є недоліки безпеки, які можна використовувати.
- Інструменти для архівування і розпакування файлів, такі як WinRAR, 7-Zip і WinZip, мають недоліки безпеки. Якщо ви завантажили і відкриєте шкідливий архів, він може встановити шкідливе ПЗ на комп’ютер. Виправлення безпеки в більш нових версіях інструментів архівування файлів усунули цю проблему.
- Photoshop та інші графічні додатки мають безліч недоліків безпеки, які можуть привести до атаки шкідливого ПЗ на вашу систему, якщо ви відкриєте шкідливий файл зображення.
- У медіаплеєрах, таких як популярний медіаплеєр VLC із відкритим вихідним кодом, Apple iTunes і Spotify, були помилки, які могли дозволити вам втратити контроль над власним ПК.
- Якщо у системі є додаток, який взаємодіє з Інтернетом або відкриває будь-який тип файлу, що був завантажений (зображення, текст, музику або відеофайл), комп’ютер є потенційно вразливим для атак певного типу.
Отже, користувачі мають пам’ятати про ризик, який вони беруть на себе, продовжуючи використовувати непідтримуване програмне забезпечення.