Ви замислювалися над тим, чому вибрали Android, а не iOS? Не потрібно говорити про безкоштовні додатки, які можна завантажувати з Інтернету, ризикуючи усіма своїми даними. Давайте поговоримо про реальні переваги “зеленого робота”, якому, якщо подумати, за багатьма показниками дуже далеко до iOS.

Про переваги iOS над Android написані сотні і тисячі статей різного ступеня об’єктивності. Але давайте зупинимося на такому факторі, як зручність, оскільки саме його усім не вистачає на Android, який, тим не менше, є Вашою основною мобільною платформою. Про це пише AndroIdinsider.

Чим iOS об’єктивно краще Android?

Жести. Google знадобилося без малого дев’ять років, щоб реалізувати в Android жести і ще цілий рік, щоб довести їх до розуму. Однак Google так і не вдалося зробити їх по-справжньому зручними.

Хтось, безумовно, скаже, що його все влаштовує. Якщо Ви з таких, то перейдіть в Instagram, зайдіть на сторінку користувача з Ваших підписок і спробуйте повернутися в стрічку свайпом від лівого екрану. У Вас не вийде. Адже для цього в Android використовується системна клавіша “Назад”. У цьому є серйозне протиріччя: ми або користуємося жестами, або тикаємо на кнопки. Гібридний метод управління, це не те.

Захисники Android пояснюють відсутність жестів у додатках абсолютною непричетністю Google. Мовляв, у всьому винні розробники, які просто не хочуть реалізовувати в своїх додатках можливість взаємодіяти з їх інтерфейсом за допомогою жестів. Чому тоді в iOS хочуть, а в Android – ну ні в як?

Можливо, ситуація дещо ліпша в фірмових додатках Google? Не тут то було. Чомусь багато років тому пошуковому гігантові не склало труднощів реалізувати в Chrome для iOS жест повернення на попередню сторінку, тоді як у браузері для Android він недоступний досі.

Чому Android такий незручний?

Взагалі в Android штатний інструментарій для зручної взаємодії з системою і додатками реалізований з рук геть погано. Взяти хоча б можливість повернутися до початку сторінки після натискання на статус-бар в iOS. Він зручний, коли Ви після кількох днів відкриваєте Twitter і протягом півгодини гортаєте старі публікації, а після хочете повернутися до нових. Натиснули – на чорну смугу під екранів і Ви нагорі. На Android же Вам доводиться або “прокачувати” великий палець, імітуючи жест гортання, або чекати, коли алгоритми вирішать, що Ви хочете повернутися на початок і виведуть на екран одним натисканням клавіші.

Чим Android краще iOS?

Все дуже просто. Є можливість адекватно працювати з файлами. На Android можна завантажити з Інтернету на смартфон будь-яку картинку, перейменувати її (це важливо для SEO) і залити на сайт. Це буває дуже корисно, коли можливості підійти до комп’ютера немає, а мініатюра в статті виявилася битою. А оскільки іноді це доводиться робити на ходу, то часу, які пропонує прогаяти програма Shortcuts на iOS, може не виявитися.

Також за роки використання “зеленого робота” всі звикли бути напоготові, тоді як iOS банально розслабляє. Перш ніж завантажити додаток з Google Play необхідно перевірити його рейтинг, відгуки і, якщо після встановлення Вам буде здаватися, що він запитує надто багато прав, Ви просто видаляєте його. Маючи справу з App Store, ризикуєш набагато більше. Згадайте додатки для пошуку родичів, які просили відсканувати Ваш відбиток, щоб знайти збіги в архіві? Користувачі iOS не чекають підступу, а тому без страху прикладають палець і позбавляються коштів.

До речі, відповідно до звітів компанії Google зараз в активному використанні знаходиться більше, ніж 2 мільярдів активних пристроїв на Android. І чимала частина цих ґаджетів піддається або коли-небудь зазнавала хакерських атак. Але є ознаки, які підкажуть, що Ваш смартфон може бути заражений.

Нагадаємо, компанія Google нарешті втілила в реальність мрію багатьох користувачів – пересилати та відкривати посилання з браузера на смартфоні на робочому столі свого комп’ютера. Так, у браузер Chrome з’явилася нова опція, завдяки якій користувач може поділитися посиланням між усіма пристроями зі встановленим браузером

Також компанія Google оголосила про те, що вона почне звертатися до європейських користувачів Android, яким браузером і пошуковою системою вони бажають користуватися на своїх пристроях.