Додаток Google навчили розпізнавати назви пісень за наспівуванням або насвистуванням

3 хв. читання
Google Play

Для користувачів Android-смартфонів функція вже доступна на кількох десятках мов, для власників iPhone – поки що лише англійською.

Щоб додаток визначив пісню, достатньо зайти в нього, натиснути на значок мікрофона і вимовити “Що це за пісня?” або ж натиснути на кнопку “Шукати пісню”, пише ВВС.

Після цього треба по пам’яті наспівувати або насвистувати пісню упродовж 10-15 секунд.

Алгоритми оброблять запис, зроблений користувачем, проаналізують його і видадуть кілька найбільш вірогідних варіантів того, яку пісню мав на увазі користувач.

У Google кажуть, що нова функція дозволить нарешті знаходити пісні, мелодії яких застрягли у вас у голові, але назви яких ви не знаєте або не пам’ятаєте.

Програми зі схожим функціоналом існують на ринку вже багато років, проте вони концентруються переважно на розпізнаванні оригінальних записів пісень, які звучать поряд із користувачем. Найвідоміший такий додаток – Shazam.

Працюють подібні програми завдяки аналізу аудіоспектограм і їхньому порівнянні.

Розпізнавання насвистування чи наспівування – дещо складніше завдання, оскільки людина може наспівувати мелодію неправильно (приміром, забувши якийсь її фрагмент) або спотворювати її.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.

Поділитися
Exit mobile version