Більше 300 облікових записів Zoom виявили на одному з форумів у Даркнеті, де викладаються та продаються різні особисті дані. Це описано у новому звіті Yahoo Finance, який повідомляє, що фірма з кібербезпеки Sixgill знайшла колекцію 352 скомпрометованих облікових записів на популярному форумі у Даркнеті. Посилання містили адреси електронної пошти, паролі, ідентифікатори зустрічей та іншу інформацію,  пише Daily Dot.

Деякі з рахунків належали американському постачальнику медичних послуг, навчальним закладам та малому бізнесу, йдеться у звіті. Даркнет, або ж Дарквеб, або “темна павутина” – це частина Інтернету, яка потребує браузера Tor для доступу. Цей сегмент не помітний у звичайних пошукових системах.

“Облікові записи, безумовно, можуть використовуватися для перенаправлення власника облікового запису або тих, хто приєднується до дзвінків власника, але ці облікові дані також можуть використовуватися для корпоративного чи особистого підслуховування, крадіжки особистих даних та інших недобрих дій”, – каже Дов Лернер, дослідник з питань  безпеки Sixgill.

Використання програмного забезпечення для відеоконференцій Zoom за останні тижні помітно зросло, оскільки все більше людей працюють і навчаються вдома через коронавірус. За цей час розробники програми вирішили деякі проблеми конфіденційності та цифрової безпеки.

Але залишилися запитання щодо обіцянок шифрування, методів збору даних та боротьби з тролями, що потрапляють на чужі відеоконференції Zoom та зривають їх. Останнє стало відомим як “Zoombombing”.

У відповідь представник Zoom пообіцяв вирішити низку питань безпеки в найближчі місяці.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.

Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.

Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.

Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.

Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.