Зі зростанням популярності віртуальної SIM-картки, відомої як технологія eSIM, цілком природно, що люди починають задаватися питанням, чи є вона кращою за традиційну технологію SIM-картки, яка використовує фізичну SIM-карту. Незважаючи на те, що вони виконують схожу функцію забезпечення мобільного зв’язку, eSIM-картки мають кілька переваг над своїми фізичними аналогами.
Отже, який тип SIM-карти найкраще підходить для ваших потреб? Щоб допомогти вам прийняти обґрунтоване рішення, давайте розглянемо переваги та недоліки технологій SIM та eSIM. Зваживши всі “за” і “проти” кожного варіанту, ви зможете обрати той, який найкраще відповідає вашим уподобанням і вимогам.
У чому схожість між eSIM та SIM?
- Забезпечують мобільний зв’язок
Як eSIM, так і фізичні SIM-картки дозволяють користувачам мобільних пристроїв підключатися до стільникової мережі для доступу до голосових, текстових та інформаційних послуг.
- Необхідна активація
Як eSIM, так і фізичні SIM-картки потребують активації та надання оператором мобільного зв’язку перед використанням.
- Сумісність з кількома пристроями
Обидва типи можуть працювати з різними мобільними пристроями, включаючи смартфони, планшети, смарт-годинники та багато інших.
- Використання для зміни оператора мобільного зв’язку
Як eSIM, так і фізичні SIM-карти можна виймати або змінювати, якщо ви хочете переключитися між різними операторами або пристроями.
- Містять функції безпеки
Як eSIM, так і фізичні SIM-картки підпадають під дію однакових стандартів безпеки та протоколів шифрування для захисту персональних даних користувача та запобігання несанкціонованому доступу до мережі.
У чому різниця між eSIM та фізичною SIM-карткою?
Окрім багатьох спільних рис, eSIM та SIM-картки мають декілька відмінностей, які можуть стати вирішальними при виборі, яку з них використовувати:
- Форм-фактор
Фізичні SIM-картки – це маленькі прямокутні пластикові картки, які можна вставити в слот для SIM-карт пристрою. З іншого боку, eSIM-картки вбудовуються безпосередньо в апаратне забезпечення пристрою, що усуває необхідність у фізичній картці.
- Обсяг пам’яті
Більшість фізичних SIM-карт мають від 8 до 256 КБ для зберігання даних користувача, таких як контакти та текстові повідомлення. eSIM-карти мають більший обсяг пам’яті, що дозволяє їм зберігати більше даних користувача.
- Процес активації
Для активації фізичної SIM-карти потрібно вручну вставити її в пристрій. З іншого боку, процес активації eSIM повністю програмний, і він здійснюється віддалено оператором мобільного зв’язку.
- Вартість
Фізичні SIM-картки зазвичай надаються оператором мобільного зв’язку безкоштовно або за невелику плату. Оскільки eSIM-карти вже вбудовані в пристрій, вам не потрібно платити за фізичні картки або за доставку.
Порівняння ключових моментів eSIM та SIM-карт
➕ Переваги eSIM-карт
- Більша гнучкість
З eSIM ви можете легко активувати та змінювати мобільних операторів, оскільки для цього не потрібно фізично міняти SIM-карти.
- Більша безпека
Оскільки eSIM-карти вбудовані безпосередньо в апаратне забезпечення пристрою, вони менш вразливі до крадіжки та втрати.
- Більший обсяг пам’яті
Завдяки більшому об’єму пам’яті на eSIM-картках можна зберігати набагато більше даних користувача, наприклад, контактну інформацію та текстові повідомлення.
- Швидка та зручна активація
Як згадувалося раніше, eSIM-картки можуть бути активовані оператором дистанційно. Таким чином, вам не потрібно відвідувати офлайн-центр обслуговування, щоб придбати або активувати свою eSIM. Просто відсканувавши QR-код, ви можете встановити та активувати свій тарифний план eSIM.
➖ Мінуси eSIM-карт
- Обмежена підтримка
Незважаючи на зростаючу популярність, eSIM-карти ще не так широко доступні, як фізичні SIM-карти. Деякі мобільні оператори не підтримують eSIM. Хороша новина полягає в тому, що найбільші мобільні оператори в Україні (Vodafone, lifecell та Київстар) підтримують eSIM.
- Може підтримуватися не всіма пристроями
Більшість пристроїв, випущених близько п’яти років тому, не підтримують eSIM, тому вам потрібно буде перейти на новіший пристрій, якщо ви хочете користуватися перевагами eSIM.
- Незнайомі кроки встановлення
Ті, хто не є технічно підкованим, можуть віддати перевагу традиційному способу використання даних. Однак, як тільки люди звикнуть до нього, eSIM може виявитися набагато простішою у встановленні та використанні.
➕ Переваги фізичних SIM-карт
- Перевірена та усталена технологія
Фізичні SIM-картки існують довше, тому вони є перевіреною та усталеною технологією.
- Широка доступність
Фізичні SIM-картки широко доступні та підтримуються більшістю мобільних операторів і старими мобільними пристроями.
➖ Недоліки фізичних SIM-карт
- Більш вразливі до крадіжок
Фізичні SIM-карти можна загубити або вкрасти, що може поставити під загрозу вашу безпеку. Вам також потрібно буде замінити SIM-карту, якщо ви втратите свій пристрій, що іноді може бути тривалим процесом.
- Обмежений обсяг пам’яті
Фізичні SIM-картки мають обмежений обсяг пам’яті (зазвичай менше 256 КБ) для зберігання даних користувача, таких як контактна інформація та текстові повідомлення.
- Потребують ручного встановлення та активації
Це може бути незручно і забирати багато часу, особливо якщо вам потрібно переключити пристрій або регулярно користуватися іншим оператором зв’язку.
- Вплив на навколишнє середовище
Фізичні SIM-картки сприяють утворенню електронних відходів, оскільки їх потрібно утилізувати щоразу, коли ви змінюєте їх на нові.
Чи є eSIM кращою за фізичну SIM-карту?
Якщо порівняти переваги та недоліки eSIM та SIM-картки, стає очевидним, що eSIM є кращою технологією. Деякі з переваг, які роблять eSIM кращою альтернативою, включають наступне:
Легке перемикання операторів
З eSIM ви можете налаштувати більше 8 профілів, що дозволяє легко перемикатися між ними. Отже, якщо вас не влаштовують послуги або швидкість інтернету одного оператора, ви завжди можете змінити оператора без необхідності виймання SIM-карти або повторної активації терміну дії.
Безпека
Якщо ви ставите безпеку мобільного зв’язку на перше місце, вибір технології eSIM не викликає жодних сумнівів. Порівняно з традиційними SIM-картами, eSIM пропонує більш надійне шифрування, що робить їх менш вразливими до злому або клонування. Технологія eSIM використовує складний протокол шифрування, який гарантує, що дані користувача захищені від несанкціонованого доступу, захищаючи вас від шахрайських дій, таких як крадіжка особистих даних або витік інформації.
Екологічність
Ще однією помітною перевагою технології eSIM є її екологічність. Не потребуючи фізичних SIM-карт, eSIM-картки допомагають зменшити кількість відходів, що робить їх більш раціональним варіантом мобільного зв’язку. Фізичні SIM-картки потребують таких матеріалів, як пластик і метал, які зазвичай викидаються, коли користувачі оновлюють свої мобільні пристрої або змінюють оператора.
Завдяки eSIM-карткам користувачі можуть уникнути виробництва та утилізації цих матеріалів, що сприяє зменшенню вуглецевого сліду та збереженню навколишнього середовища.
Покращений користувацький досвід
Перехід на технологію eSIM пропонує користувачам кращий досвід користування мобільними пристроями завдяки спрощенню процесу активації та відсутності необхідності у фізичних SIM-картах і паперових документах. Завдяки eSIM-карткам користувачі можуть активувати свої пристрої та підключатися до мережі оператора лише кількома дотиками до екрану, що спрощує процес налаштування та зменшує клопоти, пов’язані з фізичними SIM-картами.
eSIM – це майбутнє
Більшість нещодавно випущених пристроїв, включаючи смартфони, планшети та смарт-годинники, підтримують eSIM. Великі виробники, такі як Apple, повністю відмовилися від фізичної SIM-карти в деяких своїх пристроях у певних регіонах. Наприклад, моделі iPhone 14 у США більше не підтримують фізичні SIM-карти.
Чи варто переходити на eSIM замість SIM-карт?
Якщо ви роздумуєте над тим, чи варто переходити з традиційних SIM-карт на eSIM, відповідь – рішуче “так”. Існує кілька вагомих причин обрати технологію eSIM, серед яких підвищена гнучкість, покращені заходи безпеки, спрощені процеси активації та збільшений обсяг пам’яті.
Крім того, eSIM-картки забезпечують кращий користувацький досвід, що робить їх дуже привабливою альтернативою звичайним SIM-картам. Якщо ви шукаєте новий пристрій, ми наполегливо рекомендуємо обирати той, що підтримує технологію eSIM. Це особливо актуально, якщо ви часто подорожуєте і потребуєте можливості легко налаштовувати та перемикатися між кількома профілями та операторами.
З eSIM ви зможете скористатися всіма перевагами, які пропонує ця технологія, забезпечуючи безперебійне і безпроблемне користування мобільним зв’язком.
Заключні думки
Оскільки все більше виробників мобільних пристроїв і операторів приймають технологію eSIM, стає очевидним, що за цією технологією майбутнє мобільного зв’язку. eSIM-картки мають численні переваги над традиційними SIM-картами. Вони зручніші, гнучкіші, безпечніші та екологічніші, що робить їх чудовим вибором для тих, хто часто подорожує і часто змінює операторів або пристрої.
Станом на 18.12.2023 eSIM підтримують:
Apple:
- iPhone 11/12/13/14/15/XR/XS
- iPhone 11 Pro/12 Pro/13 Pro/14 Pro/15 Pro
- iPhone 11 Pro Max/12 Pro Max/13 Pro Max/
- 14 Pro Max/ 15 Pro Max
- iPhone 14/15 Plus
- iPhone XS Max
- iPhone 12 mini/13 mini
- iPhone SE 2/SE 3 (2022)
- iPad mini – 5, 6 generation
- iPad – 7, 8, 9 generation
- iPad Air – 3, 4, 5 generation
- iPad Pro 11” – 1, 2, 3 generation
- iPad Pro 12.9” – 3, 4, 5 generation
Google:
- Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL
- Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, 5а
- Pixel 5
- Pixel 6, Pixel 6 Pro
- Pixel 7, Pixel 7 Pro
- Google Pixel 7a
- Google Pixel 6a
Samsung:
- Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra
- Galaxy S22, Galaxy S22 Plus, Galaxy S22 Ultra
- Galaxy S21, Galaxy S21 Plus, Galaxy S21 Ultra
- Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra
- Galaxy Note 20/Note 20 Ultra
- Galaxy Fold, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip
- Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3
- Galaxy Fold4, Galaxy Flip4
Motorola:
- Razr
- Razr 5G
Huawei:
- P40, P40 Pro
- Mate 40, Mate 40 Pro
- Mate Xs
Others:
- Microsoft Surface Duo
- Xiaomi 12T Pro
- Xiaomi 13T
- Xiaomi 13T Pro
- Xiaomi 13 Lite
- Xiaomi 13
- Xiaomi 13 Pro (глобальні версії)
- Nokia G60