Онлайн-кредити загальною сумою понад один мільйон гривень оформлювали кібершахраї на громадян України. Зловмисники діяли з листопада 2019 року до червня 2020 року.

Як встановили правоохоронці, дев’ять безробітних мешканців міста Кривий Ріг Дніпропетровської області віком від 20 до 30 років шахрайським шляхом отримували анкетні дані та номери телефонів жертв, після чого перевипускали їхні SIM-картки і оформлювали на потерпілих онлайн-кредити.

Як працювала схема?

Згідно з інструкціями організаторів угруповання, члени групи телефонували клієнтам одного з мобільних операторів України від імені служби безпеки мобільного оператора, розповіли у Департменті кіберполіції Національної поліції України.

Далі під приводом підтвердження верифікації користувача мобільного номеру отримували інформацію щодо останніх трьох номерів телефонів, з якими абонент спілкувався. Отриману інформацію використовували з метою відновлення та перевипуску відповідної sim-карти. У подальшому оформлювали через Інтернет-мережу мікрокредити у кредитних організаціях та інших фінансових установах, які надають онлайн-кредити.

За іншою злочинною схемою правопорушники від імені співробітника кредитної організації телефонували абоненту мобільного зв’язку та повідомляли, що на його ім’я нібито здійснюється оформлення кредиту. У такий спосіб зловмисники переконували потерпілого назвати надісланий пароль доступу до особистого кабінету у фінансовій установі. Після цього вони подавали від його імені заявку на видачу кредиту та у подальшому отримані кошти переводили в готівку і розподіляли між собою.

10 та 11 червня правоохоронці провели десять обшуків за місцями мешкання та в офісі фігурантів у Кривому Розі. За результатами обшуку вилучені комп’ютерна техніка, мобільні телефони, банківські картки, сім-карти мобільних операторів зв’язку, грошові кошти. Під час реалізації вказаних заходів правоохоронці отримали докази протиправної діяльності членів організованої групи.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно- обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання згідно з санкцією статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?

ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу новий електронний сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти оплату державних послуг онлайн без надання паперових квитанцій. За допомогою сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до відповідних державних органів.

Зауважте, 39-річний мешканець села Олешник, що на Закарпатті, розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж.

Також Facebook тестує нову функцію для Messenger, яка дозволяє краще захищати Ваші повідомлення від сторонніх очей. Користувачеві потрібно буде підтвердити свою особу, використовуючи Face ID, Touch ID або свій пароль, перш ніж він зможе переглянути свою папку “Вхідні”, навіть якщо телефон уже розблокований.

Окрім цього, Twitter оголосив, що видалив понад 30 000 облікових записів, які проводили державну пропаганду. Ідентифікована як така, що належить Китаю, найбільша з трьох мереж містила 23 750 облікових записів. Мережа займалася цілою низкою маніпулятивних скоординованих заходів, в основному використовуючи різні китайські мови та діалекти для поширення геополітичних наративів, сприятливих для Комуністичної партії Китаю.

До речі, останні оновлення для Windows 10 підвищують безпеку платформи, але, на жаль, вони також містять неприємні помилки, які роблять неможливим друк, викликаючи збої у принтерів. Звіти користувачів на Reddit та форумі Microsoft Answers показують, що проблема стосується різних моделей принтерів HP, Canon, Panasonic, Brother та Ricoh.