Facebook починає видаляти повідомлення про події, які закликають протестувати проти карантину. Принаймні, таке компанія робитиме в США на прохання органів влади. Про це пише PC Magazine.

Facebook вже видалив оголошення про антикарантинні події, спрямовані на користувачів у Каліфорнії, Нью-Джерсі та Небрасці, як повідомляє CNN. Крім того, менеджери надіслали запити до урядів штатів  Нью-Йорк, Вісконсін, Огайо та Пенсильванія, чи антикарантинні протести порушують їхні заходи щодо соціальної дистанції.

Під час карантину соціальна мережа стала домом для численних антикарантинних груп, які організовують через Facebook акції протесту в США. Один з таких заходів, що відбувся вчора, 20 квітня, під назвою “Операція Gridlock Pennsylvania”, залучив сотні людей, які протестували біля урядових будинків штату, наперекір вказівкам місцевої влади про перебування вдома.

За інформацією The Washington Post, тріо “крайніх правих провокаторів”, відомих як брати Дорр, стоять за антикарантинними кампаніями. Їх група “Пенсільванці проти надмірного карантину” нараховує понад 67 000 членів. Тим часом ще одна група від цих же братів налічує понад 100 000 членів у Вісконсині та закликає членів до акції протесту в столиці штату, призначену на цю п’ятницю.

Компанія Facebook давно бореться за те, щоб знайти золоту середину в модерації політичних дебатів. Минулої п’ятниці президент Трамп написав у Twitter фрази “LIBERATE MINNESOTA!” “LIBERATE MICHIGAN”,  ще більше розпалюючи антикарантинні протести, незважаючи на власні вказівки Білого дому про соціальне дистанціювання, які закликають людей “слухати та виконувати вказівки ваших державних та місцевих органів”.

Нещодавнє опитування показало, що 58 відсотків американців стурбовані тим, що США занадто поспішають скасовувати такі заходи, як перебування вдома. Однак 32 відсотки стурбовані тим, що країна скасовує карантин надто повільно, і бояться, що це зашкодить економіці.

Зараз Facebook стикається з деякими реакціями від консерваторів через видалення повідомлень про антикарантинні акції протесту. Серед критиків – сенатор від Республіканської партії США Джош Хоулі, який запитав, чи не порушує такими діями платформа свободу слова?

Тим часом Facebook намагається очистити соціальну мережу від  дезінформації, пов’язаної з пандемією.

“Ми зняли сотні тисяч постів та новин з дезінформацією, пов’язаної з COVID-19, включаючи такі теорії, як те, що пиття розчину хлорного вапна виліковує вірус або те, що фізичне дистанціювання неефективно для запобігання поширенню захворювання”, – сказав минулого тижня генеральний директор Facebook Марк Цукерберг.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

На час карантину під час Вашої роботи вдома існує більша загроза бути підданим кіберзламу, ніж би Ви виконували завдання в офісі. Щоб зменшити ризики інфікування шкідливими програмами та підвищити безпеку віддаленого доступу,  дотримуйтесь наступних правил.

Нагадаємо, компанії Apple і Google об’єдналися, щоб створити систему відстеження контактів з хворими коронавірусом на iOS і Android.

Також понад 300 облікових записів Zoom виявили на одному з форумів у Даркнеті, де викладаються та продаються різні особисті дані.

Якщо Ваш смартфон потрапить до чужих рук, уся Ваша конфіденційна інформація може бути використана у зловмисних цілях. Саме тому важливо потурбуватися про безпеку своїх даних задовго до втрати чи викрадення телефону