Верховний суд США встав на сторону Google в патентній суперечці з компанією Oracle. Справа тривала більше 10 років, Oracle стверджувала, що корпорація вкрала тисячі рядків коду програмної платформи Java підчас розробки ОС Android. Суд вирішив, що копіювання коду не порушило закон про авторське право.

Справу, про яку йде мова, було відкрито кілька років тому після того, як Oracle подала позов проти Google, звинувативши корпорацію в тому, що вона незаконно використовує в своїй операційній системі Android програмну платформу під назвою Java. Остання дозволяє розробляти і запускати програми, написані на однойменній мові програмування. У позові Oracle зажадала відшкодування близько 8 млрд доларів збитків.

В Google стверджували, що це “давно усталена і поширена практика в індустрії”, що сприяє технологічному прогресу. Крім цього, в корпорації заявили, що використаний код не підлягає захисту авторським правом, оскільки є функціональним і не може бути написаний іншим чином.

Суд визнав, що часткове копіювання коду є добросовісним використанням, а визнання авторських прав Oracle на код завдасть шкоди громадськості, так як стане “обмеженням для створення нових програм, ключ від якого був би тільки у Oracle”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.