Сервіс сповіщення про порушення даних Have I Been Pwned тепер можна використовувати, щоб перевірити, чи не було оприлюднено Вашу особисту інформацію  у недавньому “зливі” з Facebook, що містить телефонні номери та  іншу інформацію про понад 500 мільйонів користувачів. Про це пише BleepingComputer.

Зловмисники виклали особисту інформацію про 533 313 128 користувачів Facebook на одному з хакeрських форумів, включаючи номери мобільних телефонів, ім’я, стать, місцезнаходження, статус стосунків, рід занять, дату народження та адреси електронної пошти. Ці дані спочатку продавались приватними каналами після того, як були зібрані у 2019 році з використанням помилки у функції “Додати друга” на Facebook. Facebook закрив цю уразливість незабаром після її виявлення, але різні хакери продовжували розповсюджувати дані, доки вчора їх нарешті не виклали практично безкоштовно (за 2,19 дол.).

З тих пір  відомий експерт з комп’ютерної безпеки Трой Хант додав дані, що просочилися, до бази своєї служби сповіщення про порушення даних  Have I Been Pwned, щоб допомогти користувачам визначити, чи були їхні дані Facebook викрадені. Для тих, хто не знайомий з  Have I Been Pwned – це чудовий ресурс, який індексує дані, що викриваються при порушенні даних, так що користувачі можуть ввести свою адресу електронної пошти та побачити порушення даних, які їх стосуються.

Як перевірити, чи є Ваші дані  в останньому дампі з Facebook?

Щоб перевірити, чи містить витік Facebook Вашу адресу електронної пошти, Ви можете  зайти на Have I Been Pwned та ввести свою адресу електронної пошти в поле пошуку. Після натискання кнопки “pwned?”, відображатиметься список усіх порушень даних, які стосуються Вашої електронної пошти. На жаль, найпоширенішим полем для ідентифікації користувачів у витоці Facebook є номери телефонів, які поки що не можна шукати у базі даних. Однак 2,5 мільйона із 533 мільйонів записів членів Facebook також містили електронну адресу. У зв’язку з цим, якщо Ви шукаєте свою адресу електронної пошти, і якщо сайт видає відповідний результат, Ви все одно можете бути частиною витоку інформації.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.