Check Point Research виявили в даркнеті оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

У січні 2021 команда CPR (Check Point Research) виявила в даркнеті сотні пропозицій про продаж вакцин всього за 500 доларів. Зараз там близько 1200 таких оголошень – в три рази більше, ніж в січні.

За словами дослідників, тепер в можна отримати нову послугу – підроблений сертифікат про вакцинацію нібито в центрі з контролю і профілактиці захворювань США (CDC), який коштує 200 доларів за штуку. Також є можливість придбати підроблену довідку про негативний тесті на Covid-19 за акцією “три за ціною двох” або за 25 доларів виготовити довідку самостійно всього за півгодини.

Фактично, зараз в даркнеті можна знайти будь-які пов’язані з коронавірусом види послуг і довідок – як результати тестів, так і сертифікати про вакцинацію.

У даркнеті пропонують купити найрізноманітніші види вакцин від 500 доларів за дозу. З січня 2021 року кількість рекламних оголошень про продаж вакцин збільшилася до 1200 – більш ніж на 300%.

Найчастіше пропонували купити:

  • Оксфордську AstraZeneca за 500 доларів;
  • Johnson&Johnson за 600 доларів;
  • “Супутник V” за 600 доларів;
  • Китайську SINOPHARM за 500 доларів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.