Експерти повідомляють про виявлення нової шпигунської групи FamousSparrow, яка активна щонайменше з 2019 року. Кіберзлочинці переважно атакують готелі у всьому світі, а у деяких випадках цілями стають урядові установи, міжнародні організації, а також інжинірингові та юридичні компанії. Такий вибір цілей свідчить про кібершпигунство як основну мету зловмисників.

Географічне розташування цілей FamousSparrow.

Дослідники ESET виявили використання групою FamousSparrow уразливостей Microsoft Exchange, відомих як ProxyLogon. Цей ряд уразливостей віддаленого виконання коду використовувався більше ніж десятьма різними APT-групами для отримання контролю над поштовими серверами Exchange у всьому світі.

Згідно з даними телеметрії ESET, група кіберзлочинців почала використовувати уразливості на наступний день після виходу виправлення. Тому це ще одна APT-група, яка мала доступ до ряду уразливостей ProxyLogon у березні 2021 року.

“Цей випадок вкотре підтверджує важливість своєчасного оновлення додатків, які використовуються за допомогою Інтернету. У разі відсутності цієї можливості краще взагалі не відкривати програми з доступом до Інтернету”, – рекомендують дослідники компанії ESET.

“FamousSparrow – це єдина група кіберзлочинців, яка використовує спеціальний бекдор SparrowDoor, виявлений під час дослідження. Також зловмисники застосовують дві версії Mimikatz. Використання будь-якого з цих шкідливих інструментів дозволяє пов’язати інциденти з FamousSparrow”, – пояснює дослідник ESET.

Хоча дослідники ESET вважають FamousSparrow окремим угрупуванням, було знайдено зв’язок із іншими відомими APT-групами. Зокрема зловмисники розгортали завантажувач Motnug, який використовувався SparklingGoblin. Крім цього, на пристрої, скомпрометованому групою FamousSparrow, було виявлено Metasploit з cdn.kkxx888666 [.] com у ролі командного сервера (C&C). Цей домен пов’язують з групою кіберзлочинців, відомою як DRDControl.

Більш детальна інформація про FamousSparrow доступна за посиланням.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.