Кіберзлочинне угруповання, яке поки не вдалося ідентифікувати, викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих.

Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. За даними видання The New Paper, зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.

Потерпілі користувачі знаходяться у всьому світі, проте значна їх частина проживає в Сінгапурі. Безліч вкрадених відеозаписів відображали частково або повністю оголених людей.

Експерти вже давно попереджають про небезпеку недбалого ставлення до веб-камерам. Особливо актуальними ці поради стали під час зростання популярності віддаленої форми роботи в умовах світової пандемії коронавірусу.

Як пояснили фахівці компанії Check Point, винуватцем проникнення кіберзлочинців стала відсутність захисту камер.

Відомо, що зловмисники просять $150 за довічний доступ до вкрадених матеріалів. При цьому можна запросити пробник розміром 700 Мб, що містить більше 4000 відео та зображень.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.