Невідомі зловмисники зламали кілька десятків YouTube-каналів, перейменували їх з використанням різних брендів Microsoft і “запустили живу” трансляцію нібито від імені Білла Гейтса.

Під час трансляції шахраї рекламували фінансову піраміду у галузі криптовалютних інвестицій, повідомляє ZDNet.

Зловмисники зламали понад тридцять YouTube-каналів і транслювали виступ Гейтса у венчурній компанії Village Global в червні 2019 року, присвячене темі стартапів. Одночасно з трансляцією доповіді екс-глави Microsoft шахраї також відображали рекламу із закликом взяти участь у розіграші призів. Для участі у “розіграші” потрібно було відправити шахраям невелику суму в криптовалюті. Вони обіцяли подвоїти надіслану суму, але, безумовно, так цього і не робили.

Раніше для здійснення подібних шахрайських схем зловмисники використовували Twitter, однак після того, як в останні місяці соцмережа стала блокувати підроблені облікові записи, вони націлилися на YouTube.

У назвах каналів, з яких велися трансляції, використовувалися слова Microsoft US, Microsoft Europe, Microsoft News тощо. За запевненням представників Microsoft, жоден з офіційних каналів компанії зламаний не був. Проте зламані канали налічували десятки тисяч передплатників, тому після перейменування шахраями мали вельми переконливий вигляд. Після трансляції деякі зазначені шахраями біткойн-гаманці поповнилися на тисячі доларів, а значить, хтось все-таки попався “на вудку”.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.

Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.

До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.

Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.