Мобільна операційна система Harmony OS є першою ОС від Huawei. Передбачається, що вона повинна замінити Android на смартфонах компанії, оскільки поточної версії Android без сервісів Google (Google Mobile Services, GMS) недостатньо для мобільних пристроїв Huawei.

Днями компанія Huawei почала свій довгий перехід від Android без GMS на власну мобільну ОС, розіславши першу бета-версію Harmony OS 2.0 на деякі смартфони і планшети. Хоча поява незалежної ОС, здавалося б, могла дозволити мобільній екосистемі нарешті вирватися з колії Apple iOS і Google Android, схоже, Huawei так і не змогла відмовитися від ОС від Google. Як виявилося, перша бета-версія Harmony OS 2.0 – це все той же Android.

Один розробник написав, що додаток Hello World для старої версії Android (Kitkat 4.4.4) видає одне й те саме повідомлення про помилку на віртуальних пристроях під управлінням як Android, так і Harmony OS.

Старший учасник спільноти мобільних розробників XDA Developers hikari_calyx, відомий своїми роботами з розблокування завантажувачів на мобільних пристроях Nokia, скомпілював і встановив на віртуальний пристрій під управлінням Harmony OS відомий додаток Superuser, що дозволяє отримувати права суперкористувача на Android. Після установки цієї програми пристрій видав наступне повідомлення про помилку: “Ця програма створена для більш старих версій Harmony OS і може не працювати коректно. Перевірте наявність оновлень або зв’яжіться з розробником”.

Більш того, передавати інструкції пристроїв під управлінням Harmony OS можна за допомогою ADB (Android Debug Bridge). Наприклад, таким чином одному розробнику вдалося витягти з віртуального пристрою більшу частину системного розділу і продемонструвати, що збірка містить фреймворк Android.

Фахівці XDA Developers представили кілька можливих пояснень всього вищеописаного. Можна було б припустити, що Harmony OS 2.0 являє собою лише ребрендинг Android і надалі таким і залишиться. Однак, на думку експертів, хоча в цей час справи йдуть саме таким чином, в майбутньому все може змінитися.

Як згадувала Huawei в своїх минулих презентаціях, використання Android Open Source Project (AOSP) послужить перехідним кроком до створення бажаного досвіду роботи з Harmony OS. Тобто, AOSP є способом подолання розриву як для користувачів, так і для розробників додатків. Використання існуючої екосистеми AppGallery і HMS дасть потрібний імпульс, і такий перехідний крок просто необхідний Harmony OS для того, щоб почати роботу на повну потужність.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як безпечно робити покупки в Інтернеті на новорічні свята? Поради

Як безпечно організовувати і брати участь в онлайн-зустрічах?

Як дізнатися, коли було встановлене основне оновлення Windows 10? ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути зникаючі повідомлення у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ

Топ-15 смартфонів із найшвидшою зарядкою

Зверніть увагу, генеральні прокурори десяти американських штатів подали антимонопольний позов проти Google. Вони звинувачують компанію в змові з Facebook і порушення законодавства про рекламу в Інтернеті.

Окрім цього, три мільйони користувачів стали жертвами шкідливих розширень для браузерів Chrome і Edge. Ці розширення викрадали персональні дані і перенаправляли користувачів на фішингові сайти.

До речі, американська компанія SolarWinds розпочала розслідування кіберінціденту, під час якого зловмисникам вдалося використати продукти SolarWinds в атаках на державні і приватні організації США. Кіберзлочинці змогли скомпрометувати систему збирання софту, яку використовують для моніторингової платформи Orion

Нагадаємо, що iOS 14.3 і iPadOS 14.3 отримали виправлення 11 проблем безпеки, серед яких є настільки серйозні, що зловмисник може виконати код на пристроях iPhone і iPad. Для експлуатації двох найсерйозніших багів хакеру досить використовувати спеціально підготовлений файл шрифту, за допомогою якого можна запустити шкідливий код в системі жертви.