Mozilla планує прибрати HTTPS і www з підказок, що відображаються при введенні користувачем адреси сторінки в адресному рядку браузера Firefox.
Коли користувач починає вводити адресу в адресному рядку, подібно іншим сучасним браузерам, Firefox відображає список підказок. Браузер робить підказки, ґрунтуючись на локальних результатах (таких як закладки та історія пошуку) і варіанти пошуку за замовчуванням.
В цей час запропоновані адреси відображаються повністю, разом з протоколом і піддоменом www. Однак, починаючи з Firefox 75, браузер більше не буде показувати HTTPS і www. При введенні адреси ця інформація буде ховатися автоматично.
Нововведення не торкнеться адрес в адресному рядку, які як і раніше будуть відображатися повністю. Як видно, в нічний версії Firefox 75 в пропонованих підказках HTTPS і www вже відсутні. Протокол відображається тільки в разі використання HTTP. При використанні HTTPS протокол ховається автоматично.
Як повідомляють представники , інші браузери, наприклад, Chrome також приховують цю інформацію для більшої зручності читання. Цей крок зробить прочитання адреси зручнішим, однак може нашкодити безпеці користувачів. Уявімо, що сайти www.cybercalm.com і cybercalm.com – це два різних ресурсу. Для обох Firefox буде пропонувати одну і ту ж адресу – cybercalm.com. Такою плутаниною можуть скористатися кіберзлочинці, заманюючи користувачів на шкідливі сайти.
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Зверніть увагу, цього року Facebook святкує 16 років від дати створення. За цей час багато користувачів активно наповнювали власні сторінки сотнями фото, даними про місця навчання чи роботи, сім’ю та друзів. Щоб така “колекція” особистої інформації не була використана у зловмисних цілях, власникам потрібно регулярно переглядати та змінювати параметри конфіденційності власної сторінки.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.