Intel оголосила на виставці CES 2021 про впровадження апаратного виявлення здирницького програмного забезпечення в недавно анонсовані процесори бізнес-класу Core vPro 11-го покоління.

Апаратні засоби виявлення використовують технології Intel Threat Detection Technology (Intel TDT) і Hardware Shield, що працюють безпосередньо на ЦП під рівнями операційної системи і прошивки.

Intel Hardware Shield є вбудованою функцією безпеки, яка прямо захищає апаратне забезпечення ЦП, допомагаючи запобігти впровадженню шкідливого коду.

Intel TDT використовує апаратну телеметрію для виявлення безфайлових шкідливих програм, криптомайнінгу, поліморфних шкідливих програм і програм-вимагачів в режимі реального часу на основі показників ЦП і поведінкових виявлень. Коли загроза виявлена, TDT відправляє сигнали захисним рішенням, інтегрованим з платформою, щоб попередити про загрозу.

ІБ-компанія Cybereason повідомила про намір інтегрувати свою платформу безпеки з Intel TDT для апаратного виявлення програм-вимагачів. Як повідомили фахівці Cyberreason, за допомогою лічильників та показників ЦП, наданих TDT, усуваються сліпі зони для виявлення програм-вимагачів, оскільки вони не виявляються в пам’яті або ховаються на віртуальних машинах, підприємства можуть прискорити виконання алгоритмів безпеки машинного навчання, що вимагають високої продуктивності, за рахунок перенесення навантаження на вбудований графічний контролер Intel, а також прискорюється запобігання, виявлення і реагування кінцевих точок.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.