Найчастіше в якості приманки використовувалися серіали “Дивні дива”, “Відьмак”, “Статеве виховання”, “Помаранчевий – хіт сезону”.
Також було виявлено більше 22 тисяч спроб зараження пристроїв шкідливими файлами, в назві яких згадувався Netflix.
Зловмисники додають назви популярних шоу в рекламні та шкідливі програми, а також використовують їх для проведення фішингових атак. У числі знайдених файлів були трояни з різного роду функціоналом, що дозволяють, наприклад, видаляти або блокувати дані, а також програми-шпигуни, за допомогою яких можна красти фотографії користувачів і паролі від онлайн-банкінгу.
Крім того, експерти виявили шкідливе і небажане ПЗ в онлайн-кінотеатрах.
Користувачі все активніше освоюють стрімінгові сервіси. У період пандемії інтерес до онлайн-кінотеатрів особливо високий, адже багато хто з цих ресурсів відкривав безкоштовний доступ до великої кількості фільмів і серіалів. Популярність таких платформ зловмисники намагаються обернути на свою користь.
Щоб знизити ризик зіткнутися з шкідливим софтом варто заходити на стрімінгові ресурси тільки через офіційні сайти або додатки та не викачувати файли з неофіційних ресурсів.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.