Зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.

Дослідники безпеки з компанії ReversingLabs провели аналіз 160 тис. документів Excel (версії 4.0) в період із листопада 2020 року по березень 2021 року і виявили, що понад 90% із них є шкідливими або потенційно небезпечними.

Макроси Excel 4.0 (XLM) є застарілою функцією, включеною в Microsoft Excel із причин забезпечення сумісності. Як попереджає Microsoft, включення всіх макросів може викликати запуск “потенційно небезпечного коду”. Наприклад, шкідливе ПЗ Quakbot (також відоме як QBOT) здатне завантажувати інші шкідники, реєструвати натискання клавіш користувачем і впроваджувати бекдор.

Зворотна сумісність дуже важлива, але у деяких речей повинен бути очікуваний термін служби, і з точки зору безпеки, було б краще відмовитися від них.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.