В останні місяці кіберзлочинці почали активно використовувати поточну паніку навколо пандемії коронавірусу з метою обдурити користувачів і заразити шкідливим ПЗ або вкрасти їх персональну інформацію. Як повідомила компанія Microsoft, фахівці не зафіксували помітного зростання активності шкідливих програм через пандемію COVID-19.
Серед мільйонів електронних листів, перевірених експертами, тільки 60 тис. містять шкідливі вкладення або URL-адреси, пов’язані з COVID-19. Це становить менше двох відсотків від загального обсягу шкідливого трафіку електронної пошти.
Замість різкого збільшення обсягу трафіку кіберзлочинці просто змінили шаблони електронної пошти і сценарії, переключившись з звичайних приманок на пов’язані з COVID-19. Це включає шкідливі кампанії з розсилки електронних листів, видаючи себе за відомі організації, такі як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Центри з контролю і профілактиці захворювань США і Міністерство охорони здоров’я.
За словами експертів, вони кожен день фіксують понад 18 тис. шкідливих URL-адрес і IP-адрес, які експлуатують тему COVID-19.
Кожна країна в світі стала жертвою як мінімум однієї тематичної атаки COVID-19. Кількість успішних атак в країнах, що постраждали від спалаху, збільшується в міру зростання паніки і інтересу до інформації.
Оператори широко поширених сімейств шкідливих програм Trickbot і Emotet зараз дуже активні і проводять ребрендинг своїх сценаріїв з метою експлуатації паніки навколо пандемії. Фахівці виявили 76 варіантів шкідників по всьому світу, які використовують тематичні приманки COVID-19.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ШІСТЬ ПОГАНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” ВАШ КОМП’ЮТЕР
ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ: ЯКІ ДОДАТКИ ОБРАТИ ДЛЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ?
ЯК ЗРОБИТИ ВІДДАЛЕНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БЕЗПЕЧНИМ? ПОРАДИ
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.
Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.
Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.
Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.
Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.