Китайська технологічна індустрія сильно постраждала від торгових битв із США та економічної невизначеності через пандемію, але вона прагне повернути свої провідні місця у відносно недалекому майбутньому.

За даними Wall Street Journal, на щорічному засіданні правлячої партії керівництво країни окреслило п’ятирічний план прогресу технологій, які сприяють “національній безпеці та загальному розвитку”, пише Engadget.

План передбачає створення лабораторій, сприятиме освітнім програмам та іншим чином стимулюватиме дослідження у таких сферах, як штучний інтелект, біотехнології, напівпровідники та квантові обчислення.

Уряд Китаю також додав, що збільшить витрати на фундаментальні дослідження (тобто дослідження потенційних “проривів”) на 10,6% у 2021 році та створить 10-річну стратегію досліджень.

Китай має ряд технологічних переваг, таких як наявність 5G та величезний обсяг досліджень, пов’язаних зі штучним інтелектом. Це одна з небагатьох країн, де таксі без водіїв обслуговують реальних клієнтів.

У цій сфері країна справді закріплює деякі свої сильні сторони, однак не обходиться без конкуренції. Торгові обмеження США стримували такі компанії, як Huawei та ZTE, частково через відсутність найсучаснішого виробництва чипів.

Також США залишаються лідерами у загальних дослідженнях, зокрема, розвитку 5G, ШІ та електромобілів. Тому прагнення Китаю не відставати від світових тенденцій є зрозумілим.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.