Компанія Microsoft анонсувала свою першу легку в освоєнні мову програмування – Power Fx, орієнтовану на новачків. Як заявляють розробники, вона буде корисною не тільки для новачків, але й для професіоналів. Відповідний пост з описом проекту з’явився в офіційному блозі технологічного гіганта.

За допомогою Power Fx користувачі зможуть налаштовувати процеси в Microsoft Power Platform – це популярний інструмент для створення бізнес-рішень на основі даних. Як стало відомо, в основу мови ліг синтаксис добре знайомих функцій Excel. Спеціалісти прогнозують, що “зовсім скоро найпростіші додатки зможуть створювати навіть діти”.

На думку команди Microsoft, новинка зробить створення власних low-code додатків більш доступним. При цьому професіонали за допомогою їхньої мови зможуть прискорити процес розробки. Компанія пообіцяла випустити проект у якості open source продукту, доступ до якого можна знайти в екаунті GitHub компанії Microsoft.

Для ближчого ознайомлення з Power Fx спеціалісти радять заглянути в документацію мови.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.