Китай ввів більш жорстку цензуру на інтернет-з’єднання

4 хв. читання
Great Firewall

Great Firewall тепер блокує HTTPS-з’єднання, що заважає фільтрувати і цензурувати трафік.

Китайський уряд додав нововведення в свій інструмент цензури, або так званий “Великий китайський файрвол”, і тепер він блокує HTTPS-з’єднання, яке встановлюється за допомогою сучасних, стійких до перехоплення технологій і протоколів передачі даних. Як повідомляють в своєму звіті фахівці Університету Меріленда і організацій iYouPort і Great Firewall Report, що займаються відстеженням цензури в Китаї, HTTPS-з’єднання блокується з кінця минулого місяця.

Блокування зачіпає тільки HTTPS-трафік, який використовує протокол TLS 1.3 і його розширення ESNI (Encrypted Server Name Indication). Решта HTTPS-трафіка, який використовує версії TLS 1.1 і TLS 1.2, не блокується. Справа в тому, що більш старі версії TLS дозволяють владі дізнаватися, до яких доменів підключаються користувачі. Для цього достатньо лише подивитися на поле SNI (в незашифрованому вигляді) на ранніх етапах підключення через HTTPS.

Під час підключення HTTPS із використанням більш нової версії протоколу, TLS 1.3, поле SNI можна заховати за допомогою технології ESNI. Оскільки в цей час TLS 1.3 використовується все частіше, китайській владі стає складніше фільтрувати і цензурувати трафік.

Згідно зі звітом фахівців, зараз в Китаї блокується все HTTPS-з’єднання з використанням TLS 1.3 і ESNI, а також на 2-3 хвилини блокуються всі IP-адреси, які використовують таке з’єднання.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція

Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція

Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління

Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради

Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради

Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.

Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.

До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.

Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.

Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.

Поділитися
Exit mobile version