Чотири уразливості в Microsoft Office потенційно можуть бути використані зловмисниками для доставки шкідливого коду через документи Word і Excel, повідомили дослідники компанії Check Point.

Три з чотирьох згаданих вразливостей ( CVE-2021-31174 , CVE-2021-31178 і CVE-2021-31179 ) були виправлені компанією Microsoft в минулому місяці в рамках “вівторка виправлень”, четвертий патч для уразливості використання пам’яті після вивільнення (CVE- 2021-31939) випущений 8 червня.

Уразливості існують через помилки синтаксичного аналізу, які були допущені в застарілому коді файлових форматів ще Excel 95.

“Оскільки весь пакет Office має можливість вбудовувати об’єкти Excel, це розширює вектор атаки, дозволяючи здійснити атаку практично на будь-яке програмне забезпечення Office, включаючи Word, Outlook тощо”, – пояснили дослідники.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.