На Чернігівщині шахраї блокували банкомати і викрали 250 тисяч гривень

3 хв. читання

Зловмисники прикріплювали у банкомати спеціальні накладки, що перешкоджали видачі готівки (так званий “кеш-треппінг”). Таким чином фігуранти ошукали громадян на чверть мільйона гривень.

Співробітники кіберполіції у Чернігівській області спільно зі слідчими поліції області, із залученням спецпризначенців та під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, припинили протиправну діяльність сімейної пари. Зловмисники втручалися у роботу банкоматів задля незаконного заволодіння грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що співмешканці приїздили зі столиці до Чернігова, де на місцевих банкоматах розміщували спеціальні накладки. Далі вони чекали, поки хтось скористається банкоматом для зняття готівки.

police 8

Оскільки накладки фізично перешкоджали видачі купюр, громадяни вважали, що банкомат не працює, та йшли, не отримавши коштів. Після того зловмисники виймали накладку та забирали гроші.

За попередніми даними, збитки, завдані громадянам, сягають чверті мільйона гривень.

В оселі співмешканців та в їхньому автомобілі правоохоронці провели обшуки. За результатами процесуальних дій вилучено частини алюмінієвого профілю, які використовувалися як накладки, а також ноутбук, мобільні телефони, сім-карти. Усі речові докази направленні на проведення відповідних експертиз.

Фігурантам загрожує до 6 років ув’язнення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.

Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.

Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.

Поділитися
Exit mobile version