На Facebook подали до суду

Три користувачі Facebook зі США подали колективний позов проти соцмережі через витік даних.

Вони звинувачують компанию у порушенні конфіденційності даних та у прочитанні особистої переписки в месенджері, повідомляє Reuters. Позов був поданий до суду штату Каліфорнія й до нього можуть долучитсия інші люди, які постраждали від витоку. Сума компенсації за шкоду, яку хочуть отримати позивачі, не називається.

Минулого тижня на Facebook подав до суду один з інвесторів Фан Юань (Fan Yuan). У позові стверджується, що компанія Facebook робила хибні та оманливі заяви щодо політики компанії та приховувала інформацію про те, що треті особи отримали доступ до даних мільйонів людей без їх відома. Таким чином, компанія зазнала збитків на близько 50 мільярдів доларів, а разом з нею – й інвестори Facebook.

Раніше розслідування щодо витоку даних та можливого впливу компанії Cambridge Analytica на політичні процеси розпочали Італія, Німеччина й США. У Штатах Facebook можуть оштрафувати на 40 тисяч доларів за кожне порушення. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

Крім того, розробник з Нової Зеландії Ділан МакКей виявив, що Facebook збирала дані про дзвінки та SMS користувачів пристроїв на системі Android.

Джерело: Media Sapiens