Житель Херсонської області, розповсюджуючи шкідливе програмне забезпечення, намагався отримати доступ до комп’ютерів і особистих даних користувачів. Кіберполіцейські встановлюють кількість потерпілих.

Зловмисник усі хакерські операції проводив із власного будинку. Він самостійно створив шкідливе програмне забезпечення та розповсюджував його у вигляді листів з посиланням. Коли користувачі відкривали посилання, то зловмисник отримував віддалений доступ до комп’ютера потерпілого, зчитував облікові записи, міг змінити пароль та заблокувати доступ користувачам.

Правоохоронці провели санкціонований обшук за місцем проживання хакера та вилучили комп’ютерну техніку.

Зловмиснику може загрожувати до двох років позбавлення волі.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.