Google презентувала оновлену версію операційної системи Android, яка з-поміж іншого передбачає радикальне оновлення дизайну.

Зміни у зовнішньому вигляді інтерфейсу ОС в компанії називають найбільшими в її історії.

“Android 12 включає наймасштабнішу зміну дизайну в історії Android. Ми переосмислили все, від кольорів до форм, світла і руху. В результаті Android 12 став більш виразним, динамічним і індивідуальним, ніж будь-коли раніше”, – кажуть у Google.

Там додають, що новий дизайн стане більш персоналізованим та адаптивним: приміром, коли користувач просто змінить шпалери на головному екрані смартфону, система сама визначить домінуючі кольори цього зображення і підбере відповідні для нього відтінки до всього інтерфейсу, пише ВВС.

В результаті колір віджетів, сповіщень, екрану блокування та інших елементів зміниться так, аби краще доповнювати фото на шпалерах.

Новий радикальний дизайн Android 12 від Google

Окрім того, в Google обіцяють, що нова ОС швидше реагуватиме на доторки, а анімації інтерфейсу будуть більш плавними.

Також в компанії запевнили, що Android 12 оптимізує роботу процесора, завдяки чому телефон буде повільніше розряджатися.

Інші важливі нововведення стосуються безпеки: користувачі отримають більше контролю над тим, якою інформацією про себе вони діляться з мобільними додатками.

Поки що нова операційна система працює в бета-версії і доступна для завантаження на пристрої Pixel та деякі моделі Lenovo, Asus, Xiaomi та інших виробників (з повним списком підтримуваних пристроїв можна ознайомитися тут).

Усі заплановані візуальні зміни стануть доступними не одразу: їх додаватимуть поступово – до офіційного виходу фінальної версії Android 12.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.