11 лютого в рамках лютневого “вівторка оновлень” компанія Microsoft випустила накопичувальні оновлення для Windows 10 1909 і 1903, після чого користувачі стали скаржитися , що встановлення одного з них, а саме KB4532693, призводить до некоректного завантаження профілю користувача, зникнення файлів робочого столу і скидання налаштувань стартового меню.

“Тільки що встановив останні лютневі поновлення для Windows 10. Після завершення установки налаштування екрану виявилися скинуті до дефолтних. Тобто, всі кастомні іконки пропали, фон повернувся до логотипу Windows, мій logon не розпізнає, довелося налаштувати тимчасовий”, – поскаржився на форумі Microsoft один з користувачів.

Інші користувачі повідомляють про схожі проблеми. В одному з випадків сімейний обліковий запис виявився завантаженим у тимчасовий профіль, а оригінальний профіль був перейменований.

Судячи з усього, апдейт завантажує тимчасовий призначений для користувача профіль під час процесу оновлення і через помилки не відновлює призначений для користувача профіль під час завершення.

Гарна новина полягає в тому, що відновлення не видаляє дані, а перейменовує оригінальний профіль в папці C:\Users. Перейменований профіль має закінчення .000 або .bak.

Як повідомляється, деяким користувачам вдалося вирішити проблему, кілька разів перезапустивши Windows або деінсталювати оновлення KB4532693.

У Microsoft поки не прокоментували ситуацію.

Нагадаємо, популярні поштові додатки для iOS і Android “обробляють” дані з поштових скриньок користувачів і потім продають створені на основі цієї інформації продукти клієнтам у сфері фінансів, туризму та електронної комерції.

Також фішинговий механізм створили двоє правопорушників для заволодіння криптовалютою. Під час виконання користувачем переказу криптовалюти відбувалася підміна криптогаманця отримувача, і гроші направлялись зловмисникам.

Окрім цього, зловмисник за допомогою системи онлайн-платежів банківських установ, які не є резидентами України, заволодів грошовими коштами українського банку.

Зверніть увагу, найбільш привабливою для хакерів мобільною операційною системою є Android. Так, 99% мобільних шкідливих програм виявляюють саме на пристроях під управлінням цієї ОС, йдеться у звіті з кібербезпеки мобільних пристроїв за 2019 рік компанії ESET.

До речі, образливі та провокативні повідомлення, знущання в коментарях, навмисне створення конфліктних ситуацій — все це типові прояви тролінгу в Інтернеті. Часто юні користувачі не в змозі боротися з цим самостійно, а батьки не розуміють що це та як захистити власну дитину. Як знизити тиск на підлітка, який вже став жертвою тролінгу в Мережі, а також уникнути цього, читатйте у статті.